Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСКОРДОННОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСКОРДОННОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСКОРДОННОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,40 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КУЛИНА СТЕПАН ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК: 339.92:332.1
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСКОРДОННОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Спеціальність 08.00.03 –
економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Михасюк Іван Романович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мікула Надія Анатоліївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу проблем ринкової інфраструктури та
транскордонного співробітництва;
кандидат економічних наук, доцент
Урбан Оксана Анатоліївна,
Луцький державний технічний університет,
доцент кафедри економічної теорії та
міжнародної економіки.
Захист відбудеться „15 квітня 2008 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, просп. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий „14” березня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Стасишин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ключове завдання зовнішньоекономічної стратегії України – європейський вибір, інтеграція до ЄС, вступ у Світову організацію торгівлі. Не менш важливими напрямами є створення передумов для євроатлантичної інтеграції України, тісна співпраця з міжнародними організаціями – Радою Європи, ОБСЄ, Асамблеєю Західноєвропейського Союзу, а також розширення добросусідських відносин з всіма країнами Європи. Особлива роль в реалізації цих завдань належить розвитку транскордонного економічного співробітництва, зокрема українсько-польських транскордонних економічних відносин.
Для українського-польського прикордоння така співпраця є, насамперед, засобом подолання негативних наслідків процесу глобалізації, які впливають на життєдіяльність, конкурентоспроможність та на рівень добробуту територіальних громад. У сучасних умовах приєднання Польщі до ЄС наблизило його кордони до українських, що зумовлює переведення відносин з Польщею в іншу площину, призводить до зміни візового режиму, прикордонних та митних процедур. З цього погляду, узагальнення та використання досвіду українсько-польського транскордонного співробітництва – це позитивні кроки України на шляху до європейської спільноти.
Значний вклад у розв’язання низки завдань єврорегіональної політики та транскордонного співробітництва з урахуванням досвіду європейських країн зробили вітчизняні дослідники Р.Безсмертний, З.Варналій, Б.Губський, М.Долішній, І.Луніна, Ю.Макогон, С.Максименко, І.Михасюк, Н.Мікула, І.Огірко, М.Паламарчук, О.Паламарчук, В.Пила, С.Писаренко, Л. Супруненко, О.Урбан, С.Чеботар, В.Чужиков та інші. Значну зацікавленість у проблематиці транскордонного співробітництва виявляють зарубіжні вчені, зокрема У.Ванноп (Англія), Р.Ратті (Швейцарія), М.Балтовські, П.Еберхардт, К.Крупа, З.Макєла, Т.Коморніцькі, А.Стасяк, Р.Федан (Польща), В.Білчак, Л.Вардомський, С.Романов (Росія) та ін.
Однак сучасні інтеграційні та глобалізаційні процеси спричиняють появу все нових правових актів, виникнення нової міжнародної термінології, формування нових соціально-економічних систем. Це зумовлює необхідність подальших наукових досліджень, пов’язаних з уточненням загальновизнаних теоретичних термінів для понять “єврорегіоналізація”, “єврорегіон”, з удосконаленням механізмів залучення фінансової допомоги ЄС для розвитку транскордонного співробітництва, з оцінкою стану українсько-польських транскордонних економічних відносин та вдосконаленням регіональної політики напередодні вступу України до ЄС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСКОРДОННОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок