Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зміни окисНювального метаболізму ТА сперматогенної функції сім’яників ЩУРІВ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ІНТОКСИКАЦІЇ НІТРАТОМ НАТРІЮ

Зміни окисНювального метаболізму ТА сперматогенної функції сім’яників ЩУРІВ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ІНТОКСИКАЦІЇ НІТРАТОМ НАТРІЮ

Назва:
Зміни окисНювального метаболізму ТА сперматогенної функції сім’яників ЩУРІВ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ІНТОКСИКАЦІЇ НІТРАТОМ НАТРІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ДЕНИСЕНКО СОФІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 616-008.9-092.9:615.916'175
Зміни окисНювального метаболізму ТА
сперматогенної функції сім’яників ЩУРІВ
ПРИ ХРОНІЧНІЙ ІНТОКСИКАЦІЇ НІТРАТОМ НАТРІЮ
14.03.04. - патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі патологічної фізіології Української медичної стоматологічної академії (м. Полтава). Міністерство охорони здоров'я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук
Костенко Віталій Олександрович,
Українська медична стоматологічна академія,
доцент кафедри патологічної фізіології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук
Маньковська Ірина Микитівна,
Інститут фізіології iм. О.О.Богомольця НАН України,
провідний науковий співробітник відділу по вивченню
гiпоксичних станів
доктор медичних наук, професор
Попова Лариса Олександрівна,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, професор кафедри спортивної медицини
та санології
Провідна установа: Інститут ендокринології та обміну речовин
iм. В.П.Комісаренка АМН України
Захист відбудеться 6 травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології iм. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології iм. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024 м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “5” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Сорокiна - Марiна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема дослідження патогенезу захворювань чоловічої репродуктивної системи залишається однією з актуальних та має не тільки медичне, але й соціальне значення, оскільки з нею пов’язане збереження сім’ї та народжуваність. Субфертильність чоловіків є причиною бездітності в 3661% безплідних шлюбів (Паращук Ю.С., 1992; Артифексов С.Б.,1996).
Проведення наукових досліджень, спрямованих на вивчення стану репродуктивної функції, визначення основних факторів ризику та механізмів її порушень, розробка науково обґрунтованих заходів профілактики є одними з головних завдань Національної програми “Репродуктивне здоров’я 2001-2005” (схваленої Указом Президента України від 26 березня 2001 року №203/2001). Метою прийняття цієї програми є поліпшення демографічної та соціально-економічної ситуації в Україні, покращення репродуктивного здоров’я населення.
Негативна дія несприятливих факторів довкілля на статеву та дітородну функцію є загальновідомою. Вона не лише призводить до зниження чоловічої фертильності, але може викликати неповноцінність нащадків. Проте погляди щодо токсичних ефектів солей азотної й азотистої кислот, оксидів азоту на репродуктивну функцію ссавців відзначаються певною суперечністю (Гоженко А.И. та співавт, 1996; Fan A., Steinberg V.E., 1996).
Не в повній мірі висвітлені зміни енергетичного метаболізму та вільнорадикального окиснення у сім’яниках у динаміці хронічної нітратної інтоксикації. Відомо, що стан біоенергетичних процесів значною мірою визначає інтенсивність сперматогенезу та функціональний стан сперміїв, що утворилися (Armstrong J.S. et al., 1999). Це зумовлює важливість з'ясування ролі продуктів метаболізму нітратів (зокрема, оксиду азоту) в механізмах порушення процесів енергоутворення в клітинах сім’яників.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана як самостійний фрагмент планової наукової роботи Української медичної стоматологічної академії “Токсична дія неорганічних нітросполук на організм сcавців” (1997-1999 р.р., дисертантка – виконавець, № держреєстрації 0198U000931) та “Патогенез порушень метаболізму при надлишковому утворенні оксиду азоту з ендогенних та екзогенних попередників” (2000-2002 р.р., дисертантка – виконавець, № держреєстрації 0101U007611).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Зміни окисНювального метаболізму ТА сперматогенної функції сім’яників ЩУРІВ ПРИ ХРОНІЧНІЙ ІНТОКСИКАЦІЇ НІТРАТОМ НАТРІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок