Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІММІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1921 – 1939 рр.)

ІММІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1921 – 1939 рр.)

Назва:
ІММІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1921 – 1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Соловей Олександр Григорович
УДК 94: 742 (477.82) “1921 – 1939”
ІММІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ
У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
(1921 – 1939 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Каденюк Олександр Степанович,
Подільська державна аграрно-технічна академія, завідувач кафедри педагогіки і соціальних
дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства
кандидат історичних наук, професор
Кучерепа Микола Михайлович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, професор кафедри новітньої історії України
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України, відділ новітньої історії (м. Львів)
Захист відбудеться 16 червня 2004 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, ,  тел. 296-47-71).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського на-ціонального університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 14 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук,
доцент Сухий О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Волинь є одним із тих регіонів України, де в міжвоєнні роки, після поразки національно-визвольних змагань 1917–1920 рр., закладалися ідеологічні й духовні підвалини майбутньої держави. Ця споконвічна українська земля, розділена державним кордоном на радянську й польську частини протягом двох десятиліть, у міжвоєнні роки була зоною гуртування національних сил, особливо це стосувалося її західних земель.
Важливим чинником політичного життя краю в умовах перебування його під владою чужоземних режимів було прагнення об’єднати українські землі в єдину соборну національну державу. Одним із консолідуючих елементів, що був своєрідною з’єднуючою ланкою між обома частинами Волині, стали українські іммігранти. Волинь, яка в недавньому минулому становила єдину адміністративно-територіальну одиницю в межах Російської імперії, у міжвоєнні десятиліття перетворилася в один із регіонів інтенсивних міграційних процесів.
Більшість із іммігрантів були активними учасниками національно-визвольної боротьби і після втрати державності змушені були шукати порятунку в еміграції. Опинившись на Західній Волині, у відносно інертному в плані політичної активності середовищі, уродженці Наддніпрянської України з новими силами взялися готувати ґрунт для боротьби за майбутню державу. Наслідком їхньої діяльності стало пробудження національної свідомості населення цієї частини Волині та втягування його у вир активного політичного життя на захист своїх національних інтересів.
Проблеми переміщення українського населення на Волині, розділеної радянсько-польським кордоном на дві частини, адаптації іммігрантів до нових умов, взаємовідносин їх з органами влади та місцевим населенням, вплив їх на політичне, економічне й духовне життя регіону мають важливе наукове значення.
Разом із тим, у вітчизняній історіографії поки-що немає праці, яка розкривала б проблеми, пов’язані з переміщенням українського населення через кордони в межах своєї етнічної території у цей період.
Необхідність й важливість вивчення імміграційних процесів на Волині підтверджують також проблеми заробіткової міграції у сучасній Україні, особливо в західних її областях. Відсутність правового й соціального захисту мігрантів, втрата державою частини трудового потенціалу й генофонду, насильство над іммігрантами в країнах в’їзду потребують вирішення цих проблем на державному рівні шляхом створення відповідного законодавчого поля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІММІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД (1921 – 1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок