Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ОПТИМІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ОПТИМІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ОПТИМІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,52 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ДЕМІНСЬКИЙ Олексій Цезарійович
УДК 796.011:796.015.5
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ
ОПТИМІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО
ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ
СПОРТСМЕНІВ
13.00.09 - теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному інституті здоров'я, фізичного виховання і спорту при Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, головний науковий співробітник;
доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
Євдокімов Віктор Іванович,
Харківський державний університет
імені Г.С.Сковороди, проректор;
доктор педагогічних наук, професор, Куц Олександр Сергійович,
Львівський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання
Провідна установа Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту, Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться 16 травня 2003 року о 14.00 години на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 15 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах становлення демократичного суспільства в Україні особливої гостроти набувають питання розвитку особистості, підготовки її до активних форм життєдіяльності. Поряд із комунікативними, ціннісно-орієнтаційними та пізнавальними видами діяльності все більшої значущості набуває спортивна діяльність, за допомогою якої особистість прагне реалізувати себе, розкрити потенційні фізичні, психічні та духовні сили і можливості. Саме тому в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті питанням фізичного виховання і спорту надається важливе значення, підкреслюється необхідність педагогічного забезпечення процесу залучення дітей та юнацтва до найважливіших видів і напрямків спортивної діяльності.
Питання підготовки спортсменів привертають увагу широкої громадськості: учених, діячів культури, працівників освіти. Практичне вирішення цих завдань пов’язане з реалізацією комплексної програми соціально-економічного розвитку суспільства, залучення дітей та молоді до активних форм і способів фізичного загартування, досягнення спортивних результатів. В умовах сьогодення актуальність зазначеної проблеми зумовлена соціально-культурними, науково-педагогічними і організаційно-управлінськими факторами.
Соціально-культурний аспект проблеми виявляється в тому, що підготовка спортсменів є необхідною умовою подальшого розвитку культури суспільства і окремої людини, розкриття можливостей збагачення духовної сфери, зміцнення тенденцій наближення культурних цінностей до потреб особистості у сфері фізичного розвитку. Цілеспрямована й ефективна підготовка спортсменів відкриває простір до формування потреби у спорті як особливої соціально-історичної і культурної цінності суспільства. Науково-педагогічна значущість вказаної проблеми пов’язана з тим, що спортивна педагогіка ще не отримала належного теоретичного і методичного осмислення. Не з’ясованими у достатній мірі залишаються питання навчальної роботи, спрямованої на підготовку спортсменів, підвищення ефективності їх навчально-тренувальних занять. Отримання змістовної відповіді на поставлені питання дозволить збагатити сучасну теорію фізичної культури і виховання, спрямувати освітньо-виховний процес у навчальних закладах, забезпечити ефективне використання окремих форм і методів роботи з дітьми та молоддю у сфері фізичної культури і спорту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ОПТИМІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок