Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії

Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії

Назва:
Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,81 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук україни
інститут проблем кріобіології і кріомедицини
Дунаєвська Аліна Володимирівна
УДК: 611.013.12.616.69.008.6:615.361.014.41
Вплив високих швидкостей охолодження
на морфофункціональні властивості сперміїв людини
при нормо- та олігоастеноспермії
03.00.19 - кріобіологія і кріомедицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Науковий керівник: |
академік НАН України, доктор медичних наук, професор, лауреат Державних премій СРСР та України
Грищенко Валентин Іванович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, директор
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Гордієнко Євген Олександрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділом низькотемпературної консервації
Доктор медичних наук, професор
Лісовий Володимир Миколайович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедрою урології і андрології
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра педіатрії, акушерства та гінекології факультету фундаментальної медицини, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “22” травня 2001 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 при Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України за адресою 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІПКіК:
вул. Переяславська, 23, м. Харків, 61015
Автореферат розісланий “20” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мед. наук, професор Гольцев А.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. За даними експертів ВООЗ, за останні десятиліття поряд з низькою народжуваністю зростає число безплідних шлюбів. З метою збереження сімейного генофонду все більше застосування знаходять допоміжні репродуктивні технології. Використання кріоконсервованих сперматозоїдів в цих технологіях призводить до необхідності поглибленого вивчення впливу чинників кріоконсервування на чоловічі гамети. Незважаючи на те, що різні аспекти проблеми кріоконсервування сперміїв людини знаходяться в центрі уваги фахівців протягом останніх десятиліть, багато питань залишаються невирішеними.
В останні роки переглянуто питання про проникнення через мембрани репродуктивних клітин води і кріопротекторів. Відповідно до теоретичних розрахунків оптимальна швидкість охолодження для сперміїв людини находиться в діапазоні 7000 оС/хв, на відміну від знайденої раніше експериментально – 10 оС/хв (Henry,, 1993). У 1994 р. В.І. Грищенко та ін. показали доцільність кріоконсервування сперміїв людини зі швидкістю охолодження 3000-5000 оС/хв. Водночас не вивчена дія швидкостей охолодження від 1000 до 2500 оС/хв і більш 5000 оС/хв на виживаність сперміїв після відігріву.
Для підвищення ефективності кріоконсервування в кріозахисне середовище додають, зокрема, альбумін (Ming-Huei Lin, 1998). У той же час, кордова сироватка крім альбуміну містить широкий спектр біологічно активних речовин. Вплив кордової сироватки на виживаність сперміїв після відігріву в літературі не відображено, в зв’язку з чим, це питання доцільно вивчати.
Для використання сперміїв у допоміжних репродуктивних технологіях з еякуляту необхідно виділити фертильну фракцію. В даний час застосування всіх існуючих методів виділення популяції поступоворухливих сперміїв з суспензії кріоконсервованих клітин призводить до ушкодження і втрати великої кількості гамет, що мають здатність до запліднення, тому доцільна розробка методів виділення фертильної фракції з суспензії кріоконсервованих сперміїв.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обра-ний напрямок досліджень пов’язаний з науковою темою Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України: “Вивчити механізми підвищення фертиль-ності гамет та стійкості фетальних клітин людини та тварин при дії низьких тем-ператур у поєднанні з іншими фізичними та хімічними факторами” (шифр - 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок