Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОІНДУКОВАНА АНІЗОТРОПІЯ І ПРОЦЕСИ ПЕРЕМАГНІЧУВАННЯ В ГРАНАТОВИХ СТРУКТУРАХ

ФОТОІНДУКОВАНА АНІЗОТРОПІЯ І ПРОЦЕСИ ПЕРЕМАГНІЧУВАННЯ В ГРАНАТОВИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
ФОТОІНДУКОВАНА АНІЗОТРОПІЯ І ПРОЦЕСИ ПЕРЕМАГНІЧУВАННЯ В ГРАНАТОВИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,06 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна Академія наук України
Фізико-технічний інститут низьких температур
імені Б.І.Вєркіна
На правах рукопису
Давиденко Ірина Іванівна
УДК 538.245
ФОТОІНДУКОВАНА АНІЗОТРОПІЯ І ПРОЦЕСИ ПЕРЕМАГНІЧУВАННЯ В ГРАНАТОВИХ СТРУКТУРАХ
01.04.11 – Магнетизм
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, на кафедрах квантової радіофізики, кріогенної і мікроелектроніки, та в Міжфакультетській науково-дослідній лабораторії прикладних проблем запису інформації.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Мелков Геннадій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м. Київ,
декан радіофізичного факультету
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, член-
кореспондент НАН України
Погорелий Анатолій Миколайович,
Інститут магнетизму НАН України, м.Київ,
заступник директора
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Хацько Євген Миколайович,
Фізико-технічний інститут низьких температур
імені Б.І.Вєркіна НАН України, м. Харків,
провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук,
професор
Данилов Вадим Васильович,
Київський національний університет,
професор радіофізичного факультету
Провідна установа: Чернівецький національний державний університет ім. Ю.Федьковича
Захист дисертації відбудеться “__24_____09___ 2002 р. о __15____ годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І Вєркіна НАН України за адресою 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий “___26______”_____07_____ 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________ О.С.Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велика увага дослідженню фізичних процесів у кристалічних і магнітовпорядкованих середовищах, що піддаються впливам світлових і магнітних полів, пов'язана із сучасним розвитком технології їхнього використання як носіїв інформації і як активних середовищ в пристроях оптоелектроніки і системах зв'язку, а також з удосконалюванням технології виробництва самих середовищ з урахуванням практичних потреб.
При практичному використанні активних середовищ в інформаційних системах, системах оптоелектроніки і зв'язку актуальним є питання про їхню роздільну здатність, чутливість до зовнішніх впливів, перешкодозахищеність, швидкодію і т.д. Усі ці характеристики обумовлюються, у першу чергу, фізичним механізмом відгуку середовища на зовнішній вплив, тобто механізмом зміни вихідного стану. Тому дослідження процесів перемагнічування (зміни магнітного стану) і формування оптичних неоднорідностей в активних середовищах в умовах неоднорідних зовнішніх вплив є в даний час одним із пріоритетних напрямків розвитку фізики інформаційних середовищ, фізики магнітних явищ, оптики, радіофізики.
Найважливішим фактором, що визначає механізми й особливості перемагнічування, є характер магнітної анізотропії, а також її величина і можливості зміни. Дослідженням у цьому напрямку присвячена велика кількість теоретичних і трохи менше експериментальних робіт. Труднощі експериментальних досліджень зв'язані з тим, що в більшості випадків неможливо сформувати в досліджуваному середовищі просторовий розподіл густини енергії магнітної анізотропії з необхідними параметрами.
Виключення в цьому плані складають середовища з фотомагнітними властивостями. У них при опромінення світлом на тлі власної анізотропії виникає область з додатковою фотоіндукованою анізотропією (ФІА). Причому, параметри цієї області визначаються, в основному, параметрами світлового пучка, яким здійснювалося опромінення – геометричними розмірами і розподілом інтенсивності в поперечному перерізі, поляризацією, тривалістю опромінення і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОТОІНДУКОВАНА АНІЗОТРОПІЯ І ПРОЦЕСИ ПЕРЕМАГНІЧУВАННЯ В ГРАНАТОВИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок