Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛЬ ГРОМАДЯН НАД ЛІДЕРАМИ В ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ Р.ДАЛЯ

КОНТРОЛЬ ГРОМАДЯН НАД ЛІДЕРАМИ В ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ Р.ДАЛЯ

Назва:
КОНТРОЛЬ ГРОМАДЯН НАД ЛІДЕРАМИ В ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ Р.ДАЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
СКОБЛИК Наталія Володимирівна
УДК 321.7 (73) “19”
КОНТРОЛЬ ГРОМАДЯН НАД ЛІДЕРАМИ
В ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ Р.ДАЛЯ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ЛЬВІВ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Вегеш Микола Миколайович,
Ужгородський національний університет,
ректор, завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет ім.К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри політичних наук
кандидат філософських наук, доцент
Климанська Лариса Дмитрівна,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри соціології та соціальної роботи
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “11” листопада 2005 року о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, к.301.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “7” жовтня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук Шурко О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Контроль громадян над лідерами є однією з підвалин реальної і дієвої демократії. Завдяки йому широкі верстви громадян провідних демократичних держав змушують політичних лідерів узгоджувати політичний курс зі своїми інтересами, а не лише з уподобаннями вибраних політико-економічних груп. Утвердження підконтрольності лідерів громадянам не лише перешкоджає розвитку антидемократичних схильностей серед політичних еліт перехідних суспільств, але й спонукає останні, особливо ж урядовців, здійснювати реформи з неодмінним урахуванням інтересів широких суспільних верств. Громадянське пробудження в сучасній Україні може стати початком дієвих демократичних перетворень лише за умови створення на різних рівнях інституцій та механізмів контролю громадян над лідерами.
У сучасних демократичних суспільствах, як і в суспільстві України, яка поступово здійснює перехід до демократії, контроль громадян над лідерами не варто плутати з тим різновидом популізму минулих часів, вияви якого можна зустріти й тепер. Такі поняття як “громадянський контроль”, “народний контроль” були частково скомпрометовані маніпуляціями політичних лідерів недемократичних режимів. Вихолощенню змісту цих катеґорій сприяли некомпетентність і непоінформованість “громадян”, яким властива була політична культура “підданих”. Свою роль відіграли структурні чинники – політичні (стійкість недемократичних режимів), економічні (ієрархічність індустріальної економіки, зосередження економічного впливу в руках небагатьох), соціальні (недостатня чисельність і активність продемократичних суспільних груп). Але досвід малих нордичних країн і багатьох штатів США, нагромаджений у ХХ ст. (з часів проґресистських реформ), показує, що “контроль громадян над лідерами” може стати реальністю. Цей досвід, з усіма його аспектами, спонукав видатних політолоґів до творчих узагальнень, актуальних для нашого суспільства.
Контроль громадян над лідерами став наскрізною темою численних публікацій класика сучасної американської політолоґії і видатного теоретика демократії Р.Даля. Роберт Алан Даль (1915 р.н.) – один з найвидатніших діючих політолоґів сьогодення – є дійсним почесним професором політичної науки Йєльського університету, членом Національної Академії Наук (США), членом-кореспондентом Британської Академії і екс-президентом Американської політолоґічної асоціації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНТРОЛЬ ГРОМАДЯН НАД ЛІДЕРАМИ В ТЕОРІЇ ДЕМОКРАТІЇ Р.ДАЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок