Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПРЕСІ В 50-80-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПРЕСІ В 50-80-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПРЕСІ В 50-80-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Щука Галина Петрівна
УДК 373:070
ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПРЕСІ
В 50-80-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор
Курило Віталій Семенович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, Президент університету.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Біда Олена Анатоліївна, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, професор кафедри теорії та історії педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки.
Захист дисертації відбудеться 20 грудня 2007 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розіслано 19 листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Необхідність вирішення глобальних проблем, що постали перед народом України, вимагає високого рівня освіти, зростання інтелектуального та духовного потенціалу нації, формування нової генерації, покоління свідомих і глибоко переконаних патріотів. Реформування системи освіти сприяло появі та розвитку цілої низки прогресивних тенденцій: зроблено значні кроки в побудові національної школи, здійснюється гуманітаризація, диференціація змісту освіти та організації навчально-виховного процесу, з’явилися заклади нових типів, освіта поступово переорієнтовується на розвиток особистості як головну мету навчально-виховного процесу. Але ці зміни через низку об’єктивних та суб’єктивних чинників досить повільно проходять у сільських школах.
Проблема доступності, якості та ефективності освіти для жителів сільських регіонів останнім часом стала надзвичайно актуальною. Про-цеси реформування аграрного сектора економіки призвели до інтенсив-ного формування соціальних груп з різним соціально-економічним статусом, які відрізняються освітніми потребами. Саме тому суперечність між необхідністю забезпечити надзвичайно широкий спектр освітніх послуг різноманітної якості (у тому числі й досить високої) та неможли-вістю це зробити на рівні кожної сільської школи є основним проти-річчям існуючої системи освіти в сільській місцевості. Це викликає гостру необхідність розробки теоретичних засад функціонування загаль-ноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, що відповідали б новим соціокультурним реаліям. Однією з найважливіших умов виконан-ня цього завдання є проведення ґрунтовних історико-педагогічних дослід-жень, тому що ретроспективний аналіз шляхів формування й розвитку знань є найважливішою умовою подальшого прогресу будь-якої науки.
На особливу увагу, з нашої точки зору, заслуговує етап, який передує сучасному стану сільської школи, а саме 50 – 80-ті роки ХХ ст. З одного боку, саме в цей період були визначені критерії формування освітньої мережі в сільській місцевості, закладені принципи матеріально-технічного й кадрового забезпечення сільських шкіл та склалася низка чинників, які визначають характерні риси сучасної сільської школи. З іншого – це був складний і суперечливий період: при постійному декларуванні уваги з боку держави сільська школа залишалася осторонь освітніх процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПРЕСІ В 50-80-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок