Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В АНГЛІЇ (ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В АНГЛІЇ (ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В АНГЛІЇ (ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОВАЛЕНКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 374.7(410.1)
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В АНГЛІЇ
(ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ЖИТОМИР – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Огієнко Олена Іванівна,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Іванченко Анатолій Васильович,
Житомирська філія Відкритого
Міжнародного університету
розвитку людини Україна”,
завідувач кафедри соціальної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Локшина Олена Ігорівна,
Інститут педагогіки АПН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
лабораторії порівняльної педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, відділ порівняльної
професійної педагогіки і психології, м. Київ.
Захист відбудеться 17 травня 2005 р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий “16” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження зумовлена новими вимогами до освіти в контексті інтенсивних соціально-економічних трансформацій та демократизації українського суспільства. Зростаючий розрив між кваліфікацією людини та потребами ринку актуалізує питання про надання кожному громадянину можливостей неперервного поновлення знань та вмінь. Тому природно, що одна з провідних ролей в оновленій системі суспільних відносин відводиться освіті дорослих, яка виступає своєрідним індикатором рівня розвитку економічного, технічного, наукового, культурного, морального потенціалу країни.
На сьогоднішній день освіта дорослої людини є нагальною необхідністю, що покликана не тільки гарантувати професійну зайнятість, а й забезпечити всебічний розвиток та самовдосконалення особистості. Згідно з матеріалами V Міжнародної конференції з освіти дорослих (м. Гамбург, 1997 р.), саме освіта дорослих була визнана ключем до XXI століття та одним з унікальних засобів стабільного розвитку суспільства.
Процес реформування системи освіти дорослих в Україні ґрунтується на Законі “Про освіту” (1991 р.), “Про професійно-технічну освіту” (1998 р.), “Про вищу освіту” (2002 р.), “Концепції розвитку дистанційної освіти” (2000 р.), “Національній доктрині розвитку освіти у ХХІ столітті” (2002 р.), де передбачено поступові кроки щодо оновлення структури та змісту різних елементів системи освіти дорослих.
Важливою умовою ефективної реалізації основних положень зазначених законів є не тільки використання усього кращого з вітчизняної педагогічної спадщини, а й, з огляду на наявний процес інтеграції України до світового освітнього середовища, наукове дослідження та впровадження зарубіжного досвіду, орієнтованого на розбудову демократичної системи освіти дорослих. У даному контексті, без сумніву, буде корисним вивчення англійського досвіду створення та втілення в життя концепції освіти дорослих. Адже історично це соціальне явище виникло саме в Англії, де сьогодні активно впроваджується освітня політика, спрямована на дорослу людину.
Предметом аналізу науковців виступав широкий спектр теоретичних та практичних проблем стосовно розвитку освіти в Англії. Загальні питання навчання та виховання, тенденції розвитку англійської системи шкільної освіти вивчали російські та українські дослідники Г.А. Алексевич, В.С. Аранський, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В АНГЛІЇ (ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ ХХ – ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок