Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ОСОБОВИХ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СУЧАСНИХ ІСПАНОМОВНИХ ТЕКСТАХ

СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ОСОБОВИХ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СУЧАСНИХ ІСПАНОМОВНИХ ТЕКСТАХ

Назва:
СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ОСОБОВИХ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СУЧАСНИХ ІСПАНОМОВНИХ ТЕКСТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛОМАКІНА Ірина Анатоліївна
УДК 811.134.2’367.626.1:81’2/’44
СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ОСОБОВИХ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СУЧАСНИХ ІСПАНОМОВНИХ ТЕКСТАХ
спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іспанської філології Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Корбозерова Ніна Миколаївна, професор кафедри іспанської та італійської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Алексєєв Анатолій Якович, професор кафедри іноземних мов Українського державного хіміко-технологічного університету, м. Дніпропетровськ
кандидат філологічних наук, доцент
Шишков Володимир Васильович, завідувач кафедри іспанської філології Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Провідна організація: Харківський національний педагогічний університет імені Г.Сковороди, кафедра романської філології.
Захист дисертації відбудеться “20.” грудня.2001 року
о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, бульвар Шевченка 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “13.” грудня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Смущинська
кандидат філологічних наук,
доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Дослідження семантичних та прагматичних особливостей особових займенникових слів у сучасних іспанських та латиноамериканських текстах зумовлено загальною тенденцією лінгвістичних пошуків, зорієнтованих на дослідження мовних явищ у світлі теорії комунікації.
Особове займенникове слово як мовна одиниця, його функції та граматичні особливості є об’єктом лінгвістичного інтересу упродовж багатьох років. Проблему прономінативів як певного класу слів розробляли на матеріалі різних мов і в різних аспектах численні дослідники, більшість з яких намагалися визначити місце займенникових слів у системі частин мови й граматичну природу цього класу слів: Т.В. Булигіна, О.К. Васильєва-Шведе, В.В. Виноградов, Г.П. Зененко, К.Е. Майтинська, О.О. Реформатський. Багато уваги аналізу категоріального значення та граматичних рис займенникових слів приділяють також іспанські вчені, зокрема: П. Гарсія, П. Дапена, Р. Лапеса, П. Розенгрен, Р. Сармьєнто, О. Соріано, С. Фернандес. Семантику особових займенникових слів із різних поглядів досліджували О.М. Вольф, І.Ш. Козинський, Л.Я. Маловицький, О.В. Петрова, Ю.В. Романов, О.Н. Сидоренко, Н.Ю. Сахарова, Н.К.Соколовська, М.В. Федорова, В.О. Федосов. Ще й досі існують різні думки про місце займенникового слова в системі частин мови, семантичний потенціал граматичних категорій займенникових слів й особливо про функції особових прономінативів у мовленні. І.Р. Вихованець, М.М. Волков, І.К. Кучеренко, В.М. Ожоган, В.І. Фурашов визначають особові займенникові слова не як окремий розряд слів, а як підклас власне субстантивів.
Сучасні мовознавчі дослідження, присвячені взаємодії лексики та граматики, дозволяють вважати, що в лінгвістиці утвердилося вивчення їх як окремих рівнів мовної системи. Водночас деякі явища перебувають на межі між лексикою та граматикою, тобто належать до обох рівнів. Між семантикою особового займенникового слова та вираженням його граматичних категорій є міцні зв’язки. Граматичні категорії вказують на істотні особливості однорідних граматичних значень. Граматична семантика мови відображає об’єктивну реальність не так безпосередньо, як лексична, але значення числа, роду, відмінка репрезентують факти і явища об’єктивної дійсності або відношення між ними крізь призму людської свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ОСОБОВИХ ЗАЙМЕННИКОВИХ СЛІВ У СУЧАСНИХ ІСПАНОМОВНИХ ТЕКСТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок