Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Текстові концепти художньої прози: когнітивна та комунікативна динаміка (на матеріалі французької романістики середини ХХ сторіччя)

Текстові концепти художньої прози: когнітивна та комунікативна динаміка (на матеріалі французької романістики середини ХХ сторіччя)

Назва:
Текстові концепти художньої прози: когнітивна та комунікативна динаміка (на матеріалі французької романістики середини ХХ сторіччя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,47 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАГАНОВСЬКА Олена Марківна
УДК 81’42.133.1 “312”
Текстові концепти художньої прози:
когнітивна та комунікативна динаміка
(на матеріалі французької романістики середини ХХ сторіччя)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант | доктор філологічних наук, професор
ВОРОБЙОВА Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, завідувач кафедри
 
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, доцент
Алексєєв Анатолій Якович,
Український державний хіміко-технологічний університет, кафедра іноземних мов, професор
доктор філологічних наук, професор
Крючков Георгій Георгійович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра французької філології, завідувач кафедри
доктор філологічних наук, професор
Помірко Роман Семенович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра французької філології, завідувач кафедри
Провідна установа | Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України, кафедра французької мови, м. Чернівці
Захист відбудеться “18” грудня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-5, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету.
Автореферат розісланий “15” листопада 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап розвитку лінгвопоетики характеризується пильною увагою лінгвістів як до складних процесів, що відбуваються у семантиці художнього тексту (О.П.Воробйова, Л.І.Бєлєхова, І.М.Колєгаєва, Т.В.Радзієвська), проблем взаємозв’язку мовних та мовленнєвих явищ у художній комунікації (Н.С.Бабенко, Ф.С.Бацевич, Ж.-Ф.Жандію, Р.С.Помірко), кореляції семантики, прагматики та синтактики в їхньому художньому вимірі (Е.С.Азнаурова, Е.М.Береговська, Ж.Леро, Л.М.Мінкін), так і до питань дослідження художнього тексту в цілому (А.Я.Алексєєв, І.В.Смущинська, П.Шарт’є). Пріоритет у лінгвопоетиці відводиться акцентові на семантиці, на змістовності художнього твору (В.Б.Бурбело, З.О.Гетьман, Д.Менгено, Ж.Міллі). Погляд на художній текст крізь призму семантики зумовив її рівнозначність поряд з прагматикою і синтактикою, оскільки, в аспекті нової дослідницької лінгвокогнітивної парадигми (А.Г.Баранов, М.М.Болдирєв, С.А.Жаботинська), призначенням семантики як галузі науки стало з’ясування відношень між мовними явищами та реальністю, зокрема в тому разі, якщо ця реальність представлена у формі художнього вимислу. У семантичному просторі художнього тексту на перший план виходить не прямий опис відношень знаків до об’єктів (В.З.Дем’янков), а представлення цих відношень через синтактику і прагматику (Л.С.Гаркуша, В.І.Герасимов, О.І.Чередниченко). Опосередкований характер відношень, що окреслюють семантичний простір художнього тексту, визначає його концептуальну організацію.
Звернення до концептуальної організації художнього тексту передбачає, насамперед, вивчення текстових концептів, актуальність дослідження яких зумовлена фактором поєднання в тексті кількох нашарувань: від правил зв’язності тексту (В.В.Красних, А.П.Сєдих) до шифрованої (Я.Балаж, З.І.Хованська, М.Б.Храпченко) смислової структури художнього тексту, який у відтворенні дійсності формує систему логіко-семантичних зв’язків і композиційних елементів. Когнітивна та комунікативна динаміка розгортання текстових концептів, підґрунтя яких міститься у кореляції імплікації й експлікації, зумовлена відкритістю та багаторівневістю художнього тексту і визначена цілісністю його семантичного простору (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Текстові концепти художньої прози: когнітивна та комунікативна динаміка (на матеріалі французької романістики середини ХХ сторіччя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок