Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ УМІНЬ І НАВИЧОК У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ УМІНЬ І НАВИЧОК У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ УМІНЬ І НАВИЧОК У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
РЕЗНІК Світлана Миколаївна
УДК 378.6.035.91:62
ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ
У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Романовський Олександр Георгійович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”,
проректор з науково-педагогічної роботи,
завідувач кафедри педагогіки і психології
управління соціальними системами;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Манько Володимир Миколайович,
Інститут професійно-технічної освіти
Академії педагогічних наук України,
провідний науковий співробітник
лабораторії аграрного виробництва;
кандидат педагогічних наук, доцент
Москаленко Алла Миколаївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
педагогіки.
Захист відбудеться “10” листопада 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .458.01 в Інституті професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “09” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С. Голіяд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У Національній доктрині розвитку освіти наголошується, що освіта має забезпечити виховання покоління людей, здатних ефективно працювати, розвивати і зміцнювати українську державу як невід’ємної складової європейської та світової спільноти. Одним з основних стратегічних напрямів розвитку освіти в Україні є постійне підвищення її якості та оновлення змісту і форм організації навчально-виховного процесу.
Перехід до інформаційного суспільства висуває нові вимоги до інженерної освіти, зокрема до рівня знань, умінь і навичок, рівня освіченості випускників. У той же час процеси глобалізації та інформатизації піднімають на якісно новий рівень вимоги до управлінських знань, умінь і навичок майбутнього інженера. Подальший прогрес і розвиток людського суспільства, майбутнє цивілізації буде визначатись якістю й ефективністю управління.
Розвиток інтелектуального, духовного й економічного потенціалу України, становлення громадянського суспільства, збереження національних традицій істотно залежить від якості управління, отже, від ефективності управлінської підготовки сучасних фахівців.
Необхідність удосконалення підготовки майбутніх інженерів до управлінської діяльності у вищому технічному навчальному закладі визначається двома факторами. По-перше, відповідно до загальновизнаної структури професійних функцій інженера (О.Е. Коваленко, В.С. Ледньов, О.Г. Романовський) вона містить як конструкторську, технологічну, дослідницьку, так і управлінську діяльність. По-друге, особливістю вітчизняної системи управління є традиційне переважання керівників з базовою інженерною освітою. За деякими даними вони складають до 80-85(Г.К. Ашин, Є.В. Охотський, Е.Є. Старобинський).
Однак у вищих технічних навчальних закладах управлінській підготовці майбутніх інженерів не приділяється достатньої уваги. Проблеми професійної діяльності інженера і його підготовки привертають увагу багатьох дослідників (О.Е. Коваленко, В.С. Ледньов, В.Т. Лозовецька, П.Г. Лузан, В.М. Манько, А. Мелецинек, Ю.П. Нагірний). Аналіз робіт у сфері інженерної освіти показав, що основний наголос в них робиться на загальнотехнічній і спеціальній підготовці майбутніх інженерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ УМІНЬ І НАВИЧОК У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок