Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПЕНСІЮ НАУКОВИМИ (НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМИ) ПРАЦІВНИКАМИ

ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПЕНСІЮ НАУКОВИМИ (НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМИ) ПРАЦІВНИКАМИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПЕНСІЮ НАУКОВИМИ (НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМИ) ПРАЦІВНИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Ждан Микола Дмитрович
УДК 349.3
ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПЕНСІЮ
НАУКОВИМИ (НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМИ) ПРАЦІВНИКАМИ
спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін і трудо-
вого права Харківського національного педагогічного університету
ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Процевський Олександр Іванович,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
і трудового права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Венедіктов Валентин Семенович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ,
т.в.о. проректора з наукової роботи;
кандидат юридичних наук, доцент
Прилипко Сергій Миколайович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого,
доцент кафедри трудового права.
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України, кафедра правознавства,
(м. Луганськ).
Захист відбудеться „8” червня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий „7” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Визначальним фактором прогресу суспільства є розвиток науки й техніки, підвищення добробуту його членів, їх інтелектуального та духовного зростання. У незалежній, демократичній, соціальній та правовій Україні все більшого розмаху та значення набувають дослідження, предметом яких є наука як система знань і як вид діяльності. Цей процес обумовлений тим, що наука є однією із найважливіших сфер людської діяльності, яка охоплює усі інтелектуальні та матеріальні ресурси суспільства, здійснює вплив на виробництво та інші сторони суспільного життя. У цих умовах підвищення ефективності та раціональне використання досягнень науки, примноження наукового потенціалу держави набувають особливого значення.
Розвиток науки неможливий без створення належних умов реалізації творчого потенціалу наукових кадрів. Це, насамперед, вимагає належного правового забезпечення трудових та пенсійних прав наукових (науково-педагогічних) працівників. На сьогоднішній день у трудовому праві існує цілий комплекс норм, які регулюють трудові відносини наукових (науково-педагогічних) працівників, що характеризуються значними специфічними особливостями порівняно із загальними нормами трудового законодавства, а також нормами, які діють в інших галузях права. Питання ж пенсійного забезпечення вказаної категорії працівників регламентуються статтею 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” від 12 грудня 1998 року, яка далека від досконалості, а отже, багато питань у цій сфері залишаються поза межами правового регулювання.
Започатковані Україною економічні перетворення та реформування вітчизняної системи права призвели до виникнення проблем при реалізації права на пенсію науковими (науково-педагогічними) працівниками. У зв'язку з цим виникає необхідність дослідження питань у сфері реалізації права на пенсію вказаною категорією працівників.
Проблеми пенсійного забезпечення постійно знаходяться у центрі уваги правової науки. Їх дослідженням займалися і займаються такі вчені-юристи як: С.С. Алексєєв, В.М. Андріїв, В.С. Андрєєв, Є.І. Астрахан, В.А. Ачаркан, Б.Є. Баєв, Я.І Безугла, М.Д. Бойко, Н.Б. Болотіна, В.Я. Бурак, В.С. Вене-діктов, Г.С. Гончарова, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ПЕНСІЮ НАУКОВИМИ (НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМИ) ПРАЦІВНИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок