Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХАРКІВСЬКЕ МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО ТА ЙОГО ВНЕСОК У РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ (1879-1930)

ХАРКІВСЬКЕ МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО ТА ЙОГО ВНЕСОК У РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ (1879-1930)

Назва:
ХАРКІВСЬКЕ МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО ТА ЙОГО ВНЕСОК У РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ (1879-1930)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,94 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО
ПОТЕНЦІАЛУ ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ім. Г.М. ДОБРОВА
КУШЛАКОВА Надія Миколаївна
УДК: 50(091):001.89
ХАРКІВСЬКЕ МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО
ТА ЙОГО ВНЕСОК У РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ (1879-1930)
Спеціальність 07.0007 – історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Дніпропетровському національному університеті
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, професор кафедри квантової
макрофізики Дніпропетровського національного университету
САВЧУК Варфоломій Степанович
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри
історії науки і техніки Національного технічного університету “ХПІ”
БЄСОВ Леонід Михайлович
кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри
менеджменту соціокультурної діяльності Харківської
державної академії культури
БОЖКО Любов Дмитрівна
 
Захист відбудеться “24” 10 2007 р. о 15-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою: 01601 м. Київ, вул. Грушевського 4, кім. 615
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України (01032, Київ, бул. Шевченка 60)
Автореферат розісланий “21” 09 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В.Г. Гармасар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наука – це не тільки визначена система знань, вона є ще й сферою людської діяльності. Лише при відповідній організації науки можна сформувати певну систему знань. Якщо вести мову про організацію науки, то слід брати до уваги наступні її компоненти: мережа наукових установ, наукові зв’язки між ними, інформаційне забезпечення, керівництво наукою тощо. На різних етапах розвитку науки форми організації наукової роботи змінювалися й удосконалювалися. В залежності від взаємодії політичних, суспільних та наукових факторів у кожному з історичних періодів переважали ті чи інші форми. Тому, щоб знайти найбільш ефективні шляхи розвитку науки, слід знати й розуміти як її структуру, так і структуру організації науки. Бо остання має значні історичні традиції, без творчого опрацювання яких неможливо визначитися зі структурною організацією й сучасної науки. Тому аналіз основних типів наукових установ, вивчення їх діяльності у динаміці є актуальним і необхідним на сучасному етапі.
Організаційну структуру науки складають державні і недержавні форми: академії, університети, навчально-наукові підрозділи вищих навчальних закладів, лабораторії, кабінети, обсерваторії, музеї, наукові товариства, дослідні станції тощо. Чільне місце в історії організації науки займають громадсько-наукові об’єднання, зокрема наукові товариства. Вони на певних етапах розвитку науки відігравали надзвичайно важливу роль у формуванні та розвиткові тих чи інших її напрямів, у збереженні наукового потенціалу. Одним з таких товариств було Харківське математичне товариство (ХМТ), яке представляло особливу форму науково-дослідницької діяльності, не регламентованої більш формалізованими умовами казенних установ. Досвід його діяльності, яка стала основою розвитку різноманітних напрямів не лише математичних досліджень в Україні, практично не вивчений, хоча вказівки на таку необхідність присутні в історико- математичній літературі.
Відомо, що у діяльності ХМТ брали участь, а також друкували в його виданнях свої основоположні праці багато відомих вчених, зокрема С.Н. Бернштейн, О.П. Грузинцев, М.Г. Крейн, М.П. Кравчук, Г.В. Левицький, О.М. Ляпунов, Д.М. Синцов, В.А. Стеклов та ін. Тому самодостатнім є також дослідження та вивчення історії діяльності цього наукового об’єднання, яке працювало на рівні відомих математичних установ не тільки громадських, але й державних.
З’ясування процесів самоорганізації наукового співтовариства, до складу якого входила значна кількість визнаних науковців, є актуальним і в сьогоденні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ХАРКІВСЬКЕ МАТЕМАТИЧНЕ ТОВАРИСТВО ТА ЙОГО ВНЕСОК У РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ (1879-1930)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок