Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ФІЛОСОФСЬКОЇ ТЕОРІЇ ЦІННОСТЕЙ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

СТАНОВЛЕННЯ ФІЛОСОФСЬКОЇ ТЕОРІЇ ЦІННОСТЕЙ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ФІЛОСОФСЬКОЇ ТЕОРІЇ ЦІННОСТЕЙ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІДЛІСНИЙ МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК124.5+1(091)(047)
СТАНОВЛЕННЯ ФІЛОСОФСЬКОЇ ТЕОРІЇ ЦІННОСТЕЙ
(ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі гуманітарних дисциплін Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту Міністерства фінансів України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Шубін Василь Іванович,
Дніпропетровський державний фінансово-економічний інститут, професор кафедри гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Мороз Іван Антонович,
Дніпропетровський національний університет, професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Шабанова Юлія Олександрівна,
Національний гірничий університет,
завідувач кафедри філософії.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2003 р. о 11:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
49050, м. Дніпропетровськ, пр-т Гагаріна,72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано “ 24 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Окороков В.Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Зацікавленість проблемою цінностей посилюється у перехідні періоди суспільного розвитку. Процес глибоких змін у житті нашого суспільства висуває пріоритетну проблему цінностей та ціннісного впливу на особистість. Ця тема хвилює фахівців у галузі аксіології, етики та власне філософії з часів І. Канта, який сформулював свої відомі питання: “Що я можу знати?” “Що я маю робити?” “На що я можу сподіватися?” . Відповіді на них, особливо на останнє питання, ціннісно орієнтують людину в світі, пропонують їй панораму цілей, ідеалів, надій, тобто допомагають осмислити своє життя.
Кардинальні суспільно-політичні зміни життя українського народу в кінці 80- на початку 90-х років ХХ століття зумовили ціннісний “розкол” соціуму та призвели до наростання кризових явищ у всіх сферах суспільного життя. Йде процес зміни ціннісної парадигми: попередня система цінностей витісняється з масової свідомості, а нова ще не сформована; невиразними є найближчі аксіологічні орієнтири. В українському суспільстві особистість, і особливо це стосується молоді, знаходиться в ситуації ціннісного хаосу та невизначеності. Швидко змінюються “змістові поля” особистості, людина відчуває тривогу, невпевненість, невлаштованість життя, що зумовлене значно більшою мірою саме ціннісною кризою, ніж економічними та соціально-політичними зрушеннями. Виникла та поглиблюється суперечність між усвідомленням необхідності прийняття нових ціннісних орієнтирів та ідеалів розвитку суспільства й особистості, пошуку ціннісного консенсусу та наявними попередніми орієнтирами в системі ціннісних орієнтацій. Існує потреба в цілісній системі цінностей, що може служити основою соціалізації індивіда в умовах трансформації.
У цих нових умовах на рівні філософської рефлексії необхідно осмислити ситуацію, що склалася в духовному житті, здійснити науково-теоретичний аналіз закономірностей і особливостей становлення, функціонування й розвитку системи цінностей кризового суспільства, з`ясувати можливості взаємодії цінностей та особистості в процесі соціалізації. Цим обумовлюється актуальність обраної теми дисертаційного дослідження.
Цінності та ціннісні орієнтації є предметом науково-філософського інтересу протягом багатьох століть. Докладніше про це піде мова в першому розділі дисертації. Зауважимо лише, що з ціннісної проблематики у 80- 90- ті роки в СНД з’явився ряд праць, що заслуговують на увагу: С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ФІЛОСОФСЬКОЇ ТЕОРІЇ ЦІННОСТЕЙ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок