Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ПРАВА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ПРАВА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

Назва:
ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ПРАВА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,27 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЧЕРКАШИНА МАРИНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 349.6 (477)
ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ПРАВА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Попов Василь Костянтинович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри екологічного права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Костицький Василь Васильович, юридичний інститут Національного авіаційного університету, директор;
кандидат юридичних наук Здоровко Людмила Миколаївна, господарський суд Харківської області, суддя.
Захист відбудеться 27 червня 2008 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70).
Автореферат розіслано 23 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Колісник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес розбудови демократичної, соціальної, правової держави і формування громадянського суспільства в Україні неможливі без належного гарантування державою прав і свобод громадянина, які не можуть бути скасовані і щодо яких не допускається звуження змісту й обсягу. На сучасному етапі в Україні відбувається процес розширення обсягу прав суб’єктів у сфері природокористування, зумовлений виникненням у них нових інтересів, охоронюваних законом, а також появою правових можливостей для реалізації суб’єктивного права користування природними ресурсами. Одним із найбільш важливих засобів здійснення цього суб’єктивного права є юридичні гарантії та їх система, без чого неможливо забезпечити кожному природокористувачеві безперешкодне здійснення комплексу наданих йому прав, зокрема, права на користування природними ресурсами. Проголошення юридичних гарантій суб’єктивного права користування природними ресурсами не забезпечує його автоматичної реалізації, тому потрібно вдосконалити систему способів і засобів, які створювали б необхідні для цього умови.
Проблема юридичних гарантій прав і свобод в умовах сьогодення була й залишається однією з актуальних. Вона досліджувалася й продовжує вивчатися вченими різних галузей права. За останній період в Україні захищено низку дисертацій, які містять науковий аналіз певних питань щодо забезпечення окремих суб’єктивних прав. Проте у цих працях бракує комплексного наукового дослідження проблем гарантування здійснення суб’єктивного права використання природних ресурсів на умовах користування (оренди).
У зв’язку з розвитком права природокористування в сучасних умовах набувають особливої актуальності, значущості й потребують наукового дослідження питання, які стосуються поняття суб’єктивного права користування природними ресурсами, правової природи, сутності й елементів юридичних гарантій зазначеного суб’єктивного права, проблеми способів і засобів його забезпечення на етапах виникнення, реалізації і припинення, а також охорони й захисту.
Усі ці обставини зумовлюють необхідність подальшого дослідження проблем правового регулювання права природокористування та юридичних гарантій здійснення й захисту суб’єктивного права використання природних ресурсів на умовах користування (оренди) з урахуванням тих соціально-економічних змін, які відбуваються в сучасному українському суспільстві.
Науковим підґрунтям для проведення даного дослідження стали концептуальні підходи, праці таких українських учених у галузі екологічного і природоресурсного права, як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ПРАВА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок