Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД

ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,63 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
У вступі обґрунтовано актуальність обраної теми, зв’язок роботи з на
уковими програмами, планами, темами, визначаються мета та


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Лабенська Лілія Леонідівна
УДК 342.55
ПРАВОВИЙ СТАТУС
ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД
спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного права Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Фрицький Олег Федорович, професор кафедри конституційного права Юридичної академії МВС України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Погорілко Віктор Федорович, заступник директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України;
кандидат юридичних наук, доцент Пухтинський Микола Олександрович, заслужений юрист України, голова Фонду сприяння розвитку місцевому самоврядуванню в Україні при Президентові України.
Провідна установа - Київський національний економічний університет, м. Київ.
Захист відбудеться 22.06.2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий 21.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Шукліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна до часу проголошення незалежності не мала власного закону про статус депутатів місцевих рад, оскільки на протязі майже 20 років діяв союзний закон „Про статус народного депутата СССР”. У 1994 році Верховна Рада України прийняла Закон „Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів”, який діяв більш як 8 років, проте, багато в чому він мав положення, притаманні періоду існування радянської системи місцевих рад.
З прийняттям Закону „Про місцеве самоврядування в Україні” на підставі Нової Конституції України, багато положень Закону 1994 року не відповідали згаданому Закону, незважаючи на те, що згідно із статтею 49 Закону „Про місцеве самоврядування” мав бути прийнятий новий закон про статус депутатів рад місцевого самоврядування.
Тому з прийняттям нового Закону „Про статус депутатів місцевих рад” від 11 липня 2002 року дослідження питань щодо змісту статусу депутата ради місцевого самоврядування є досить актуальним завданням, оскільки дисертаційних робіт з цього питання за роки існування незалежної України не було.
Між тим, такі питання як з‘ясування змісту імперативного депутатського мандату у порівнянні з вільним мандатом народного депутата до кінця не з‘ясовано, не досить повно вирішені питання щодо взаємовідносин депутата з територіальною громадою, виборцями, головою громади, виконавчими органами ради, з органами самоорганізації населення, головами місцевих державних адміністрацій; не з‘ясовано проблеми щодо процедури порядку відкликання депутата ради місцевого самоврядування, тощо.
Крім того, проведення на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування в Україні муніципальної реформи, основними напрямками якої є посилення ролі територіальної громади, а звідси, і вирішення нею основних повноважень на місцях, з нормативним закріпленням їх у статутах громади, об‘єктивно вимагає значної активізації діяльності всіх елементів системи місцевого самоврядування, перш за все, депутатів місцевих рад, їх виконавчих комітетів, голів сіл, селищ і міст. Проте, така активізація можлива лише при умові прийняття низки нормативно-правових актів, в яких визначалися б обов‘язки, права і відповідальність депутатів, представницьких органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Така законодавча робота за останні роки активізувалася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок