Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ ОСЬОВОГО ЧАСУ КАРЛА ЯСПЕРСА У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

КОНЦЕПЦІЯ ОСЬОВОГО ЧАСУ КАРЛА ЯСПЕРСА У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ ОСЬОВОГО ЧАСУ КАРЛА ЯСПЕРСА У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТИЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОТЧЕНКО Тарас Едуардович
УДК 141.7:316.42
КОНЦЕПЦІЯ ОСЬОВОГО ЧАСУ КАРЛА ЯСПЕРСА
У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОСТІ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та політології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
КАСЬЯН Володимир Іванович.
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
НОВІКОВ Борис Володимирович,
Національний технічний університет
України (КПІ),
декан факультету соціології,
завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук
НАДОЛЬНИЙ Микола Іванович,
Інститут філософії імені Г.Сковороди
НАН України, відділ соціальної філософії,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “26” вересня о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий ”25” серпня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для конструктивного аналізу специфічних реалій кінця ХХ – початку ХХІ століття та для розробки соціальних прогнозів й реальних планів розвитку конкретного суспільства необхідним є осмислення попередніх етапів суспільного поступу. Рівень сучасного суспільного поступу характеризується різноманітними та багатоплановими проявами явищ, співвідносних, по-суті, з розвитком людства у минулому. Мова йде про “минуле”, яке охарактеризоване німецьким філософом ХХ століття Карлом Ясперсом як “Осьовий час”.
Розгляд розробленої К.Ясперсом концепції Осьового часу в умовах сучасного суспільного поступу визначає соціально-філософський контекст цієї концепції. Вважаємо, що розроблена К.Ясперсом концепція Осьового часу має евристично – методологічний потенціал та вмотивовує дослідження можливих проявів „нового” Осьового часу, що постає як актуальна та цікава проблема.
Сучасний глобальний цивілізаційний процес конституюється в межах утвердження Постмодерну як моделі суспільного світосприйняття. Постмодерн поступово приходить на зміну іншій суспільній теорії - Модерну. Трансформація Модерну в Постмодерн відбувалася в досить вузьких хронологічних рамках. Можна припустити, що теорія Модерну знайшла практичну реалізацію протягом другої половини ХХ століття, коли проявилася залежність людини від Машини – універсалії технократизованого Розуму. Утвердження Модерну як моделі суспільного світосприйняття характеризувалося реверсуванням відносин системи “Людина – Природа”, що підтверджується багатьма екологічними катаклізмами та усвідомленням сучасною людиною загрози екологічної катастрофи. Застосування надбань науки та техніки в галузі інформаційних технологій, розробка методів недопущення екологічної катастрофи, прояв глобалістичних тенденцій – це ті позитивні риси, які визначають сучасний етап трансформації теорії Модерну в Постмодерн.
Становлення Постмодерну як однієї із моделей суспільного світосприйняття супроводжується формуванням нового типу особистості – людини епохи Постмодерну, завданням якої є збереження власної природи, переосмислене використання надбань науково–технічного, суспільно–політичного розвитку, відродження основ духовності та моральності, зважене використання енергоресурсів та гуманне ставлення до оточуючого природного світу, збереження демократичного світоустрою. Таким чином можна зробити припущення: сучасний етап історичного розвитку суспільства постає як „новий” Осьовий час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ ОСЬОВОГО ЧАСУ КАРЛА ЯСПЕРСА У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок