Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні аспекти стратегії активізації сільського ринку непродовольчих товарів

Регіональні аспекти стратегії активізації сільського ринку непродовольчих товарів

Назва:
Регіональні аспекти стратегії активізації сільського ринку непродовольчих товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство економіки та з питань
європейської інтеграції України
Українська академія зовнішньої торгівлі
Дольний Сергій Миколайович
УДК: 63:[339.13:67/68]
Регіональні аспекти стратегії активізації сільського ринку непродовольчих товарів
Спеціальність: 08.06.01. – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту та маркетингу Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий керівник: | кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шевчик Михайло Григорович,
доцент кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу Української академії зовнішньої торгівлі
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Завадський Йосип Станіславович
завідуючий кафедрою менеджменту Національного аграрного університету
кандидат економічних наук
Пугачова Катерина Миколаївна,
доцент кафедри міжнародної економіки
Української академії зовнішньої торгівлі
Провідна установа: | Львівська комерційна академія УКООПСПІЛКИ
Захист відбудеться 22 травня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 57.
Автореферат розіслано “21” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Стукач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виведення української економіки на траєкторію сталого розвитку тісно пов’язане із стабілізацією внутрішнього ринку. Цей ринок повинен здійснювати обмін товарів в умовах інтенсифікації товарно-грошових відносин з метою закріплення ринкових основ економіки та сприяння соціальної її орієнтації. Структурні деформації, притаманні економіці раніше, ускладнились за часів реформ. Вони обумовили зниження платоспроможного попиту, обсягів виробництва і реалізації продукції вітчизняних товаровиробників, звуження обсягів внутрішнього і особливо сільського організованого товарного ринку. Його частка в загальнонаціональному ринку за період з 1993 по 2001 рр. скоротилась у 4,5 рази.
Сучасному розвитку українського ринку властиве суттєве скорочення темпів реалізації непродовольчих товарів і послуг населенню. Як негативний наслідок – істотне скорочення частки непродовольчих товарів з 33,4 % у 1993 р. до 9,0 % у 2001 р. у структурі товарообігу споживчої кооперації, яка сьогодні поки що домінує на сільському ринку. По окремих товарах ситуація значно гірша: по одягу та білизні відповідно з 1,4 % до 0,17 %, електротоварах з 0,9 % до 0,19 %, мотоциклах і велосипедах з 0,5 % до 0,01 %, телерадіотоварах з 0,2 % до 0,06 %, присадибному реманенту з 0,98 % до 0,91 %. Як показали дослідження, пояснюється така ситуація надзвичайно низьким рівнем доходів сільського населення, постійним скороченням його чисельності, нерозвинутою ринковою інфраструктурою, малоефективною маркетинговою політикою, незадовільною організацією торгівлі в сільській місцевості.
На сьогодні уже здійснені суттєві кроки щодо перебудови АПК. Прийнятий Земельний кодекс, Укази Президента України від 3 грудня 1999 року за № 1529/99 “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору”, від 6 червня 2000 року № 767/2000 “Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку” та від 8 серпня 2002 року № 695/2002 “Про заходи щодо розвитку іпотечного ринку в Україні” створили вагомі передумови для прискорення ринкових перетворень на селі, для розвитку інфраструктури аграрного ринку, активізації роботи споживчих товариств та їх спілок щодо освоєння сільськогосподарської продукції, сировини, заготівлі, переробки та реалізації продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Регіональні аспекти стратегії активізації сільського ринку непродовольчих товарів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок