Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ВИЛУЧЕННЯ ЗОЛОТА І СРІБЛА З ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ ТА РУДНИХ КОНЦЕНТРАТІВ АКТИВОВАНИМИ ЦІАНИСТИМИ РОЗЧИНАМИ

ТЕХНОЛОГІЯ ВИЛУЧЕННЯ ЗОЛОТА І СРІБЛА З ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ ТА РУДНИХ КОНЦЕНТРАТІВ АКТИВОВАНИМИ ЦІАНИСТИМИ РОЗЧИНАМИ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ВИЛУЧЕННЯ ЗОЛОТА І СРІБЛА З ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ ТА РУДНИХ КОНЦЕНТРАТІВ АКТИВОВАНИМИ ЦІАНИСТИМИ РОЗЧИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пололій Наталія Михайлівна
УДК 669.21.6:669.23.4
ТЕХНОЛОГІЯ ВИЛУЧЕННЯ ЗОЛОТА І СРІБЛА
З ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ ТА РУДНИХ КОНЦЕНТРАТІВ
АКТИВОВАНИМИ ЦІАНИСТИМИ РОЗЧИНАМИ
Спеціальність 05.17.01 - технологія неорганічних речовин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії Дніпропетровського державного
аграрного університету Міністерства агропромислового комплексу
України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор,
Буря Олександр Іванович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри хімії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Савенков Анатолій Сергійович,
Харківський державний політехнічний університет,
професор кафедри технології неорганічних речовин;
кандидат технічних наук, доцент
Мельников Борис Іванович,
Український державний хіміко-технологічний
університет (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри технології неорганічних речовин.
Провідна установа: Акціонерне товариство закритого типу “Інститут ВНДІХІМПРОЕКТ” Міністерства промислової
політики України (м. Київ).
 
Захист відбудеться “21” жовтня 1999 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 64.050.03 у Харківському державному політехнічному університеті (310002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий “14” вересня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Україна, маючи значні розвідані і прогнозовані ресурси золотовмісних руд, запаси вторинної сировини, яка містить благородні метали, на цей час тільки розгортає власний промисловий видобуток золота. Вирішення проблеми створення власної золотодобувної і золотопереробної галузі є завданням державного значення і одним з пріоритетних напрямків розвитку економіки України.
Практичні кроки по реалізації золоторудного потенціалу України зроблені після прийняття Українським Урядом документів “Про розробку Мужієвського родовища золотополіметалевих руд", а також Державної програми “Золото України", яка затверджена Постановою Уряду № 532 від 16.05.96 р., де окреслені конкретні заходи для створення золотодобувної галузі, визначені стратегічні напрямки її розвитку та інвестування.
З відомих методів, що широко застосовуються для вилучення благородних металів, слід виділити найбільш розповсюджений в світовій практиці метод ціанування. Основним технологічним недоліком цього методу є тривалість процесу розчинення золота і срібла, яка в промислових умовах може сягати декількох діб, а також невисокий ступінь вилучення благородних металів (85 - 95 %). Тому створення ефективної, екологічно безпечної технології вилучення благородних металів з промислових відходів і рудних концентратів є актуальною проблемою, яка потребує невідкладного вирішення.
Одним з можливих шляхів інтенсифікації процесу ціанування благородних металів є використання плазмохімічно активованих розчинів. Внаслідок поліфакторної дії плазми тліючого розряду в розчині генеруються перекисні, надперекисні сполуки, активні радикали і частки, які є активними компонентами процесу ціанування. З появою технології плазмохімічної активації розчинів очевидна перспектива створення інтенсивної технології вилучення золота і срібла з промислових відходів і рудних концентратів плазмохімічно активованими ціанистими розчинами.
Зв,язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались згiдно з державною програмою "Золото України", затвердженою Постановою Уряду № 532 від 16.05.96 р.; програмою Державного комітету з науки і технологій № 5.53.06/095-93 “Розробка технологій утилізації ціанвмісних відходів збагачення руд кольорових та вилучення благородних металів з вторинної сировини”.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження - розробка технології вилучення золота та срібла з промислових відходів і рудних концентратів з використанням плазмохімічно активованих ціанистих розчинів, що забезпечує високу швидкість процесу, підвищення ступенів вилучення цінних компонентів і використання реагентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ВИЛУЧЕННЯ ЗОЛОТА І СРІБЛА З ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ ТА РУДНИХ КОНЦЕНТРАТІВ АКТИВОВАНИМИ ЦІАНИСТИМИ РОЗЧИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок