Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів України у другій половині ХІХ століття

Теорія і практика контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів України у другій половині ХІХ століття

Назва:
Теорія і практика контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів України у другій половині ХІХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
Пташний Олег Дмитрович
УДК 378.14 (09) (477)
Теорія і практика контролю
результатів навчально-пізнавальної діяльності
студентів вищих навчальних закладів України
у другій половині ХІХ століття
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди, професор
кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Вихрущ Віра Олександрівна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри педагогіки та методики
початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Карапузова Наталія Дмитрівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г. Короленка, декан
.психолого-педагогічного факультету.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться “22” січня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою:
61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою:
61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215 – В.
Автореферат розісланий “ 20 ” грудня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитренко Т.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь досліджуваності проблеми. Однією з актуальних проблем сучасної педагогічної теорії та практики вищої школи є організація контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності. Правильно організований контроль дозволяє встановити рівень і якість засвоєння знань, здійснити їх корекцію, оцінити хід і результати навчально-пізнавальної діяльності студентів, визначити шляхи її вдосконалення, суттєво підвищити ефективність навчального процесу.
Введення до практики вищої школи нової системи оцінювання знань свідчить про існуючий пошук нових підходів до організації контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності студентів. Одним із шляхів удосконалення системи контролю є звернення до набутого у вітчизняній педагогічній теорії і практиці досвіду його здійснення, неупереджений аналіз і творче використання в умовах сучасних реалій педагогічної спадщини минулого.
Аналіз історико-педагогічної літератури, архівних документів показує, що найбільш цікавим періодом для проведення такого дослідження у науково-практичному плані є друга половина ХІХ століття. Саме тоді здійснювалися пошуки нових освітньо-виховних систем, активно реформувалася сфера освіти, зокрема вищої.
Аналіз праць багатьох дослідників, увагу котрих привертала проблема контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності учнівської молоді, дозволяє визначити напрями їхніх наукових пошуків. Так, обгрунтування ролі, значення контролю, визначення його сутності, функцій, видів, форм і методів здійснили Ш.Амонашвілі, Ю.Бабанський, А.Бєлкін, В.Беспалько, Т.Ільїна, Т.Князєва, Є.Перовський, В.Полонський, Т.Юрков та ін. Розкриття можливостей контролю для виховання особистості, її розвитку, формування пізнавальної активності, інтересу, встановлення критеріїв навченості подано у працях Ш.Амонашвілі, Н.Губе, К.Делікатного, Л.Жарової, Х.Лійметса, В.Лозової, В.Смагіна, В.Сухомлинського, Д.Хамбіліна, В.Шаталова.
Зміст, форми і методи підготовки учнівської молоді до контролю навчально-пізнавальної діяльності визначено в наукових пошуках В.Лозової, В.Сухомлинського та ін. Побудову ж психологічних засад організації контролю і самоконтролю здійснили П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Теорія і практика контролю результатів навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів України у другій половині ХІХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок