Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОРБЦІЯ ЙОНІВ МІДІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИМ ПРИРОДНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ

СОРБЦІЯ ЙОНІВ МІДІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИМ ПРИРОДНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ

Назва:
СОРБЦІЯ ЙОНІВ МІДІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИМ ПРИРОДНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Одноріг Зоряна Степанівна
УДК . 541.183
СОРБЦІЯ ЙОНІВ МІДІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИМ
ПРИРОДНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ
05.17.08. – процеси та обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Хімічна інженерія та промислова екологія" в Національному університеті "Львівська політехніка", Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
професор кафедри "Хімічна інженерія і промислова екологія"
Офіційні опоненти - член-кореспондент НАНУ
доктор технічних наук, професор
Снєжкін Юрій Федорович
Інститут технічної теплофізики НАНУ, м. Київ
заступник директора
- кандидат технічних наук
Дячок Василь Володимирович
ВАТ "Галичфарм", м. Львів
заступник директора з наукової роботи
Провідна організація - Сумський Державний Університет,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра прикладної екології
Захист відбудеться 6 червня 2002 р. о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.052.09 при Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою : Львів – 13 , пл. Св. Юра 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у науково – технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. Професорська 1).
Автореферат розісланий "29" квітня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, к. т. н. доцент ____________ Я.І. Вахула
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Одним із найбільш перспективних методів вилучення радіоактивних, токсичних та цінних домішок із водних розчинів у хімічній технології є сорбційне розділення. Йонообмінні методи мають особливі переваги у тих випадках, коли вихідна концентрація небажаних домішок відносно мала, а ступінь їх вилучення повинен бути високим.
Широке застосування сорбційних методів і технологій для вирішення екологічних та технологічних проблем, пов'язаних із необхідністю вилучення із різних об'єктів йонів важких металів чи інших домішок, стримується внаслідок недостатнього асортименту і невеликої ефективності відомих сорбентів, які в багатьох випадках не забезпечують необхідної степені очищення (до рівня гранично допустимих концентрацій і нижче), не мають достатньої селективності. Особливі труднощі під час вилучення деяких токсичних металів виникають тоді, коли вони знаходяться в різних йонних та валентних формах і в складних сумішах у присутності переважаючих кількостей компонентів, здатних до конкурентної сорбції. Існують технологічні вирішення йонообмінного очищення стічних вод безпосередньо після ванн промивання у випадку, коли ці води містять не більше одного – двох видів кольорових металів.
Наявність на Україні одного із найбільш потужних у світі Сокирницького родовища природного цеоліту - клиноптилоліту (для умов відкритого видобутку ресурси цеолітової породи складають ~ 1 млрд. т) обумовлює актуальність розробок на його основі нових ефективних і високоселективних сорбентів. Крім того, природні цеоліти володіють розвиненою питомою поверхнею і високою адсорбційною та йонообмінною здатністю, і є в десятки разів дешевшими за синтетичні сорбенти. За певних умов їх використання відпадає потреба стадії регенерування.
Отже, йонообмінна сорбція дозволяє з одного боку утилізувати цінні метали із стічних вод гальванічного виробництва машинобудівних та приладобудівних підприємств, а з іншого - покращити екологічну обстановку навколишнього середовища.
Зв'язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковому напрямку кафедри “Хімічна інженерія та промислова екологія” Національного університету “Львівська політехніка” “Масообмін в системах з твердою фазою” та виконувалась за планом "Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології" згідно з науково-технічною програмою Міністерства освіти України (номер Державної реєстрації 0194U029586).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОРБЦІЯ ЙОНІВ МІДІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИМ ПРИРОДНИМ КЛИНОПТИЛОЛІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок