Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення системи прогнозування впливу екологічних витрат на макроекономічний розвиток

Вдосконалення системи прогнозування впливу екологічних витрат на макроекономічний розвиток

Назва:
Вдосконалення системи прогнозування впливу екологічних витрат на макроекономічний розвиток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Глівенко Сергій володимирович
УДК 330.101.541:[504:330.138.11.001.12]
Вдосконалення системи прогнозування
впливу екологічних витрат
на макроекономічний розвиток
Спеціальність 08.08.01 - економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Теліженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет,
в.о. завідувача кафедри управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дейнеко Людмила Вікторівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ регіональних проблем розвитку і розміщення харчової і переробної промисловості, головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
Гринів Лідія Святославівна, Львівський національний університет ім. І. Франка,
доцент кафедри економіки України
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет МОН України, Інститут економіки
Захист дисертації відбудеться 20 грудня 2002 року о 13-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М 412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий 19 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Особливу актуальність сьогодні мають наукові дослідження, спрямовані на удосконалення існуючої системи управління процесами взаємодії суспільства і природи. Вони містять у себе удосконалення системи еколого-економічних макропоказників суспільного виробництва, забезпечення найбільш повного задоволення потреб суспільства, у тому числі в якісному навколишньому природному середовищі, а також розробку і практичне використання моделей, що відображають різні аспекти взаємодії в еколого-економічних системах. Зокрема ці питання досліджувались у фундаментальних роботах А.Афанас’єва, О. Балацького, К. Гофмана, А. Гусєва, Є. Гірусова, Б.Данилишина, Л. Мельника та ін. Окремою проблемою є урахування нелінійного зв'язку між результатами природоохоронної діяльності і витратами на її здійснення. Прогнозування нелінійності витрат і результатів необхідно здійснювати ще на стадії проектування, що можливо тільки в умовах налагодженої взаємодії всіх підсистем системи еколого-економічного прогнозування і планування розвитку. Цим питанням присвячені дослідження А. Афанас’єва, Є. Гірусова, О.Теліженка, А. Ендреса, Р. Коуза, T. Селдена.
Прогнозування траєкторії виходу на кінцеві результати економічного розвитку дає можливість оцінити співвідношення виробничих і природоохоронних витрат суспільства. Важливим в моделюванні такої взаємодії є визначення динаміки відповідних процесів і можливості визначення траєкторій суспільного розвитку при різних варіантах технічного прогресу у виробничій і природоохоронній діяльності. При спільному розгляді стратегій економічної і природоохоронної діяльності задача зводиться до пошуку раціонального розподілу обмежених цільових коштів у природоохоронну діяльність в залежності від вибраних стратегій. З метою об'єктивного відображення взаємозалежних економічних і екологічних процесів необхідно удосконалювати еколого-економічні показники і критерії прогнозування макроекономічного розвитку.
Система еколого-економічного прогнозування повинна містити у собі відповідні макроекономічні показники для адекватної характеристики кінцевих результатів розвитку економіки, а також спиратися на економіко-математичні моделі спільного розвитку виробництва і охорони навколишнього середовища з урахуванням їх специфічних особливостей. Саме недостатня наукова розробка вищезазначених проблем обумовила мету і головні задачі дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вдосконалення системи прогнозування впливу екологічних витрат на макроекономічний розвиток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок