Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ КІБЕРНЕТИЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX – НА ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ КІБЕРНЕТИЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX – НА ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ КІБЕРНЕТИЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX – НА ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІВАНИЦЬКА ЛІЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 93/94: 001 “19 – 20” (477)
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ КІБЕРНЕТИЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX – НА ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Слюсаренко Анатолій Гнатович,
професор кафедри новітньої історії України
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: – доктор філософських наук, професор
Онопрієнко Валентин Іванович,
завідуючий відділом методології та соціології науки
Центру досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України;–
кандидат історичних наук, доцент
Капелюшний Валерій Петрович,
декан юридичного факультету
Академії праці та соціальних відносин
Федерації профспілок України.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України.
Захист відбудеться 19 січня 2004р. о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ 10 ” грудня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О.Божко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації, загальний обсяг якої 179 сторінок, обумовлена метою та завданнями дослідження. Вона складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (17 сторінок, 164 позиції), а також додатку.
Вступ. Актуальність дослідження. Невпинно зростаюча роль науки у вирішенні проблем, гігантських за своїм масштабом та складністю, що все частіше постають перед людством загалом та українським народом зокрема, вимагає найбільш повного осмислення, теоретичного узагальнення, обґрунтування та оцінки значення наукового потенціалу країни. Нині наука стає безпосередньою продуктивною силою, головним чинником та підсилювачем розвитку суспільного виробництва, а темпи розвитку економіки країни багато в чому стали безпосередньо залежати від революційності новітніх наукових та технічних розробок, а також від уміння організувати належні умови для якнайшвидшого і найбільш ефективного втілення їх у виробничі процеси та суспільне життя.
У зв’язку з цим, дослідження різних аспектів розвитку такої складової науки та техніки як кібернетична наука займає особливе значення. Адже кібернетична наука – одна з найбільш актуальних та перспективних наук, вона є невід’ємною складовою суспільно-політичних процесів, що відбуваються в Україні, та в усьому світі в цілому, що свідчить про її велику суспільну вагу та значимість. Кібернетика сьогодні фактично виконує роль певної філософії науково-технічного прогресу, філософії побудови інформаційного суспільства.
Суспільно-політична історія України буде неповною та не достатньо дослідженою без чіткої констатації і неупередженого аналізу всього комплексу помилок та прорахунків, що мали місце в розвитку кібернетичної науки в Україні. Адже розвиток цієї науки супроводжувався періодами запального вихваляння та її ж шаленої критики, навколо кібернетики точилась гостра громадсько-політична та організаційна боротьба в партії, уряді, пресі, наукових колах, в суспільстві.
Актуальність дисертації посилюється узагальненням та переосмисленням суспільно-політичних та науково-організаційних аспектів розвитку кібернетичної науки в Україні, а також аналізом накопиченого досвіду як основи для її відтворювальної концепції. Реальність безжально свідчить, що більш як десятирічне відставання від рівня розвинених країн у галузі електронізації та інформаційних технологій, яке мало місце на минулих етапах розвитку кібернетичної техніки в Україні, не скорочується, а продовжує збільшуватись, що врешті може привести до непоправних наслідків та втрачених пріоритетів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ТА НАУКОВО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ КІБЕРНЕТИЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX – НА ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок