Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи

Методи

Назва:
Методи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ  АВІАЦІЙНИЙ  УНІВЕРСИТЕТ
ПОЛЯКОВ Гліб Олександрович
УДК 519.676:681.51.09
Методи  ущільнення  даних  без  втрат  інформації
з  використанням  конкуруючих  моделей
інформаційного  джерела
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі математичного забезпечення ЕОМ Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук, доцент ГОРІН Олександр Кузьмич, Дніпропетровський національний університет, доцент.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор СИДОРОВ Микола Олександрович, Національний авіаційний університет, декан факультету;
кандидат технічних наук, доцент КОРНЕЙКО Олександр Васильович, спеціальний факультет СБ України у складі ВІТІ НТУУ “КПІ”, заступник начальника факультету.
Провідна установа:
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, відділ автоматизації програмування, м. Київ.
Захист відбудеться 06 листопада 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.01 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “03” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГУЗІЙ М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час спостерігається швидке збільшення кількості інформації, що зберігається, передається та обробляється. Прогрес в галузі технічних засобів передачі і збереження інформації не встигає за потребами людства в інформації. Запровадження в дію нових високопродуктивних комунікаційних систем коштує досить дорого.
Тому важливо з максимальною ефективністю використовувати наявні системи збереження і передачі інформації. Для цього потрібно подавати наявну інформацію меншою кількістю даних за рахунок використання ущільнення (стиснення) даних без втрат інформації – кодування інформації з мінімальною інформаційною надмірністю. Це дозволяє зберігати більше інформації на тім же носії, передавати більше інформації за одиницю часу по каналу зв'язку тієї ж пропускної здатності.
Таким чином, очевидна економічна вигода від оптимізації подання інформації та актуальність розробки ефективних методів ущільнення даних.
Теоретичною основою ущільнення даних служать теорія інформації і теорія кодування. Родоначальником теорії інформації є К.Шеннон (C.E.Shannon). Важливі теоретичні результати в цій галузі належать А.М.Колмогорову, О.Я.Хінчіну, І.М.Гельфанду, А.Файнстейну (A.Fienstein), Дж.Вольфовіцу (J.Wolfowitz), Л.Бріллюену (L.Brillouin), П.Елайєсу (P.Elias), Р.Фано (R.M.Fano), Б.Мак-Міллану (B.McMillan).
Перший практичний метод ущільнення даних був запропонований незалежно один від одного К.Шенноном, Р.Фано і (у трохи зміненому вигляді) Д.Хаффманом (D.A.Huffman). Найбільший внесок до розробки практичних методів ущільнення даних внесли Дж.Ріссанен (J.J.Rissanen), Дж.Ленгдон (G.G.Langdon), Дж.Зів (J.Ziv), А.Лемпел (A.Lempel), Т.Белл (T.C.Bell), І.Віттен (I.H.Witten), Дж.Клірі (J.G.Cleary).
Однак у теорії і практиці ущільнення даних без втрат лишилося чимало невирішених проблем. Не надана загальна класифікація існуючих алгоритмів ущільнення з врахуванням особливостей методів побудови моделей джерел інформації, що лежать у їх основі. Не запропоновано досить зручної універсальної оцінки стискаючої здатності методів. Недостатньо досліджені можливості побудови моделей і алгоритмів, що добре пристосовуються до різких змін характеру вхідних даних. Остання проблема особливо актуальна у світі тенденції, що з'явилася в сучасних комп'ютерних системах – комбінування в одному файлі даних різних типів (текст, аудіодані, графічна інформація та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Методи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок