Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ САМОРЕГУЛЯЦІЇ У НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ РЯТІВНИКІВ”

“ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ САМОРЕГУЛЯЦІЇ У НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ РЯТІВНИКІВ”

Назва:
“ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ САМОРЕГУЛЯЦІЇ У НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ РЯТІВНИКІВ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,34 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ГРИБЕНЮК Геннадій Сергійович
УДК 159.9:37.0153
“ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ САМОРЕГУЛЯЦІЇ
У НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ РЯТІВНИКІВ”
Спеціальність: 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора
психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р.Чамати.
Науковий консультант: член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук,
професор Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р.Чамати
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
МОН України, завідувач кафедри психології;
доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії вікової психофізіології;
доктор психологічних наук, професор
Приходько Юлія Олексіївна,
Інститут педагогіки та психології
Національного педагогічного університету
ім. М.П.Драгоманова МОН України,
професор кафедри психології та педагогіки
Провідна установа: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника МОН України, кафедра педагогічної та вікової психології
Захист відбудеться “17 квітня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розісланий “ ” 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У сучасних умовах сприяння загальнонаціональним інтересам держави, а також забезпечення прав і свобод кожної окремої людини, її здоров’я, життя, нерозривно пов'язані із захистом від негативних впливів надзвичайних ситуацій природного, техногенного та іншого характеру. Зараз в Україні цей захист визнається одним із пріоритетних напрямів державної політики.
Активне включення людини у процес самозахисту, захисту навколишнього середовища від надзвичайних загроз ставить до неї строгі вимоги як до суб’єкта “самоперетворень”. Враховуючи це, можна зрозуміти, якою гострою є необхідність у психологічних дослідженнях проблеми активізації внутрішніх резервів людини.
Для протидії сучасним природним і техногенним викликам, втрати від яких з кожним роком зростають, наближаючись до критичної позначки, в Україні створюється висококваліфікована, технічно оснащена, мобільна державна система цивільного захисту. У зв’язку з цим доцільним є виокремлення з меж військової, авіаційної, космічної психології специфіки діяльності рятівника, що пов’язана з екстремальними умовами, дослідження його потенційних особистісних можливостей.
Політичні, правові, виробничі, екологічні, соціальні, організаційні реалії вимагають врахування психологічного статусу фахівця-рятувальника, постать якого останнім часом стала надзвичайно значущою для суспільства. Поза аналізом психологічних проблем діяльності в екстремальних умовах – без побудови цілісних загальних та специфічних теоретико-методологічних засад психології саморегуляції у цій діяльності – неможливо суттєво поліпшити якість підготовки професіонала.
Міра наукової розробленості проблеми. Аналіз наукової літератури показав, що у дослідженнях проблеми професійної діяльності в екстремальних умовах та саморегуляції в ній увага акцентована на функціональних проявах людини, а особливості її поведінки як суб’єкта відповідальності та саморегуляції враховуються недостатньо.
Малодослідженим залишається аспект самосвідомості у проблемі долання екстремальності, що особливо актуально у зв’язку з аналізом психологічних механізмів саморегуляції особистості в екстремальній ситуації, а також зі специфікою впливів особистого смислу людини на розгортання професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: “ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТАНОВЛЕННЯ САМОРЕГУЛЯЦІЇ У НАВЧАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ РЯТІВНИКІВ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок