Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій

Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій

Назва:
Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Сумський державний університет
Калашников Олександр Миколайович
УДК 622.691
Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних
краплевловлювачів компресорних станцій
05.05.15 – Вакуумна та компресорна техніка
автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в ВАТ “Сумське машинобудівне НВО ім. М.В. Фрунзе”.
Науковий керівник– | доктор технічних наук, професор
Якуба Олександр Радіонович,
кафедра технічної теплофізики,
інженерний факультет,
Сумський державний університет
Офіційні опоненти– | доктор технічних наук, професор
Батлук Вікторія Арсентьєвна,
кафедра безпеки життєдіяльності,
Національний унверситет “Львівська політехніка”–
кандидат технічних наук, доцент
Ігнатьєв Олександр Савич,
кафедра прикладної гідроаеромеханіки,
Сумський державний університет
Головна організація– | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2003 р. о 10 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.051.03 при Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, (корп. А, ауд. 215).
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Сумського державного університету (40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розіслано “ 19 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Савченко Е.M.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем, що стоїть перед нафтогазовою промисловістю України на сучасному етапі, є вдосконалення техніки і технології транспортування газу. Вирішення цієї задачі пов‘язане з успіхами в галузі очищення газу від рідинних та механічних домішок. Процес очистки побіжного нафтового і природного газів в умовах різних за технологічним призначенням компресорних станцій істотно відрізняється від процесу очищення газів в сумісних областях промисловості і тому є спеціальною областю газотранспортної техніки.
При середньому терміні експлуатації 15–20 років, парк основного обладнання компресорних станцій, збудованих в 1970-1980 роках є матеріально зношеним і технічно застарілим. Враховуючи те що частка сепараційного обладнання в загальному об‘ємі компресорної станції складає 20-30%, переобладнання останніх потребує великих капітальних витрат. Нові технологічні апарати повинні бути по ефективності на рівні найкращих зразків світової очистної техніки.
Результати досліджень останніх років свідчать, що в даний час одним з найефективніших методів відокремлення крапель рідини від газового потоку з метою підвищення якості і технологічних властивостей останнього для наступної переробки, чи подальшого транспортування, є використання апаратів з закрученими течіями. В закручених течіях виникають значні відцентрові сили, які перевищують силу тяжіння, інколи, на 1-2 порядки. Таким чином апарати для краплевловлювання, в основу яких покладені закручені течії, мають відносно малі габаритні розміри, прості в експлуатації та виготовленні і можуть бути запропонованими для впровадження в складі об‘єктів нафтогазової промисловості.
Разом з тим, проведений аналіз робіт вітчизняних і закордонних дослідників свідчить, що на цей час недостатньо розглянуті питання методів розрахунку і конструювання краплевловлювачів відцентрового типу з стаціонарними завихрювачами потоку, та прогнозуванню їх енергетичних показників (опір при проходженні газів, раціональні витрати та ін.) та ефективності краплевловлювання на різних режимах експлуатування.
В роботі вирішуються важливі проблеми експериментального та теоретичного дослідження аеродинаміки прямоточних краплевловлювачів, в першу чергу – задачі розрахунку полів швидкості за заданими вхідними параметрами. З використанням одержаних залежностей розрахунку полів швидкості вирішуються задачі розрахунку опору краплевловлювачів і їх фракційної і загальної ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок