Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА Я-ОБРАЗУ ВЧИТЕЛЯ-ПРОФЕСІОНАЛА

ДИНАМІКА Я-ОБРАЗУ ВЧИТЕЛЯ-ПРОФЕСІОНАЛА

Назва:
ДИНАМІКА Я-ОБРАЗУ ВЧИТЕЛЯ-ПРОФЕСІОНАЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЗУБКОВА ІНЕССА ЮРІЇВНА
УДК 370. 153. 044
ДИНАМІКА Я-ОБРАЗУ ВЧИТЕЛЯ-ПРОФЕСІОНАЛА
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Ложкін Георгій Володимирович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри психології та педагогіки, м. Київ.
Офіційні опоненти:
- доктор психологічних наук, професор Балл Георгій Олексійович, Інститут психології імені Г. С. Костюка АПН України, завідувач лабораторії методології і теорії психології, м. Київ;
- кандидат психологічних наук, доцент Моргун Володимир Федорович, Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, завідувач кафедри психології, м.Полтава.
Провідна установа – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “16” травня 2001р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “12” квітня 20001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність роботи. Держава, її система освіти ставила і ставить перед учителем певні цілі і завдання, висуває нові вимоги до його особистості. Зміни в суспільстві не могли не вплинути на педагогічну практику. Суспільству потрібен не тільки вчитель, який дає знання, репродукує їх, грамотний виконавець, а, насамперед, професіонал, здатний до постійного самовдосконалення, орієнтований на творчість і гнучкість мислення; особистість, що володіє високою загальнолюдською культурою, вміє спрогнозувати кінцевий результат своєї діяльності, втілити в життя свої ідеї, активна, емоційно врівноважена і вольова особа. Демократизація та гуманізація освіти різко підвищили вимоги до самосвідомості вчителя. Саме тому проблемою є структура самого Я-образу вчителя-професіонала, компоненти, зовнішні та внутрішні фактори детермінації його формування.
На сучасному етапі розвитку науки практична значущість вивчення образної сфери універсальна, бо немає сфери людської діяльності, де не функціонують певні образи. Залежно від розуміння поняття “образ” у різних наукових працях він набуває відносно самостійного характеру.
Система Я-образів і характер поведінки завжди є показником уявлення особистості про іншого і вміння оцінити саму себе. Тому наше дослідження спрямовується саме на побудову структурно-функціональної моделі формування цілісного Я-образу вчителя-професіонала з метою підвищення ефективності його педагогічної діяльності.
Особливості праці вчителя досліджувалися в широкому діапазоні: від організації підготовки вчителів до психології праці вчителя, післядипломного навчання та вдосконалення його педагогічної майстерності (П.П. Блонський, Ф.Н. Гоноболін, І.А. Зязюн, В.А. Кан-Калік, Н.В. Кузьміна, Ю.М. Кулюткін, С.Д. Максименко, А.К. Маркова, В.О.Моляко, В.Ф.Моргун, М.С. Рубінштейн, В.А. Семиченко, В.О. Сластьонін, Г.С. Сухобська, Н.М. Тарасевич, Б.О. Федоришин, Т.С. Яценко та інші). Разом з тим концептуальний підхід до психологічних особливостей сформованості та динаміки Я-образу вчителя-професіонала ще не опрацьований достатньою мірою. Ефективність навчально-виховного процесу сьогодні визначається рівнем професіоналізму вчителя, тому і постало питання про психолого-педагогічне дослідження проблеми Я_образу вчителя-професіонала, яка залежить від розуміння специфіки і структури діяльності педагога та його основних компонентів, розвитку педагогічних здібностей, якостей, спрямованості, ціннісних орієнтацій, установок, потреб, ідеалів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА Я-ОБРАЗУ ВЧИТЕЛЯ-ПРОФЕСІОНАЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок