Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГО- ТА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СПИРТУ ЕТИЛОВОГО ТЕХНІЧНОГО З ВУГЛЕВОДВМІСНОЇ СИРОВИНИ

РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГО- ТА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СПИРТУ ЕТИЛОВОГО ТЕХНІЧНОГО З ВУГЛЕВОДВМІСНОЇ СИРОВИНИ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГО- ТА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СПИРТУ ЕТИЛОВОГО ТЕХНІЧНОГО З ВУГЛЕВОДВМІСНОЇ СИРОВИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЖОЛНЕР ІВАН ДМИТРОВИЧ
УДК 663.558; 547.26
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГО- ТА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СПИРТУ ЕТИЛОВОГО ТЕХНІЧНОГО З ВУГЛЕВОДВМІСНОЇ СИРОВИНИ
05.18.07-Технологія продуктів бродіння
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
в галузі науки і техніки,
заслужений винахідник України
Шиян Петро Леонідович
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри біотехнології продуктів бродіння,
екстрактів і напоїв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Востриков Сергій Всеволодович
Воронежська державна технологічна академія,
завідувач кафедри бродильних виробництв
доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України,
в галузі науки і техніки
Таран Віталій Михайлович
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри машин і апаратів харчових
виробництв
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “24” грудня 2003 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 21.11. 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н. О.В.Кобилінська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки промисловість України відчуває гострий дефіцит органічної сировини, до якої належить й спирт етиловий технічний (етанол). В той же час, будучи одним з найбільших виробників етилового спирту в СНД, Україна не виробляла власного технічного спирту.
Досвід останніх десятиліть свідчить, що основна частина етилового спирту в промислово-розвинутих країнах використовується на технічні потреби. Так, в США, Бразилії, Канаді, країнах ЄС на технічні потреби, зокрема, на виробництво паливного етанолу, витрачається близько 95% всієї кількості спирту, що виробляється.
Україна, як розвинута індустріальна держава потребує значної кількості спирту етилового технічного (СЕТ) для потреб хімічної, металургійної, оборонної, машино- та приладобудівної, легкої, текстильної та інших галузей промисловості. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 1999 року № 342, понад 160 виробництв можуть використовувати етанол як сировину.
До теперішнього часу вітчизняні споживачі були змушені імпортувати технічний спирт з Росії або використовувати більш дорогий харчовий спирт. Використання високоякісного харчового спирту для технічних потреб збільшує і без того високу енерго- та матеріалоємність національного продукту.
В зв,язку з меншими вимогами промисловості до СЕТ за вмістом органічних домішок, для його виробництва може використовуватись дефектна сировина чи технічні культури, побічні спиртовмісні відходи брагоректифікації, що значно знижує його собівартість.
Налагодження виробництва технічного спирту (гідролізного або синтетичного) в умовах України економічно недоцільно і, крім того, екологічно небезпечне.
Розробка та впровадження технологій спирту етилового технічного з відновлювальної сільськогосподарської сировини дасть змогу гнучко використовувати діючі потужності спиртових заводів України в залежності від кон'юктури як внутрішнього, так і зовнішнього ринків збереже існуючі та створить нові робочі місця, дозволить уникнути залежності від імпорту технічного спирту, забезпечить виробництво конкурентоспроможної продукції високої якості та екологічно безпечної. Тому, організація виробництва спирту етилового технічного в умовах України є важливою суспільно-господарською проблемою, а дослідження, спрямовані на її вирішення, є своєчасними і актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГО- ТА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ СПИРТУ ЕТИЛОВОГО ТЕХНІЧНОГО З ВУГЛЕВОДВМІСНОЇ СИРОВИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок