Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОЕКОНОМІЧНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕКТОРИ ПРЯМОГО ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ

ГЕОЕКОНОМІЧНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕКТОРИ ПРЯМОГО ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ

Назва:
ГЕОЕКОНОМІЧНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕКТОРИ ПРЯМОГО ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,40 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА
З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
ВЕРЧЕНКО ОЛЕКСІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 339.727.22
ГЕОЕКОНОМІЧНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕКТОРИ ПРЯМОГО
ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.05.01 - світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович,
професор кафедри міжнародної економіки
Української академії зовнішньої торгівлі
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Кістерський Леонід Леонідович,
директор Інституту міжнародного ділового співробітництва
кандидат економічних наук, доцент Шевченко Володимир Юліанович,
доцент кафедри міжнародної економіки Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа:
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться "__21_"_січня____________2003 року о _14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01042, Київ-42, вул.Чигоріна, 57.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, Київ-42, вул.Чигоріна, 57.
Автореферат розіслано "_20___"___грудня________2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Стукач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зростання взаємозалежності країн на сучасному етапі розвитку світового господарства в умовах поглиблення його інтернаціоналізації і глобалізації, активізації інтеграційних процесів посилює міжнародну інвестиційну діяльність, вимагає нових геоекономічних її вимірів. Сучасний масштабний диверсифікований міжнародний інвестиційний процес стає все більш вагомим фактором світового економічного розвитку. Ринкова уніфікація цього процесу полегшує умови включення у міжнародну інвестиційну сферу все більше нових країн. Залежно від ступеня розвитку національної економіки, її приналежності до певної підсистеми міжнародної економіки та рівня інтегрованості країни до світової спільноти формуються мотивація, рушійні сили та державна політика щодо інвестування за кордон та залучення іноземних інвестицій.
Досвід трансформаційного періоду країн з перехідною економікою доводить, що вони не в змозі вийти з економічної кризи, забезпечити успішне просування шляхом ринкових перетворень та входження до міжнародного інтеграційного процесу без притоку й ефективного використання іноземних інвестицій. Забезпечуючи доступ до сучасних технологій та менеджменту, іноземні інвестиції не тільки сприяють формуванню національних інвестиційних ринків, але й активізують інші факторні ринки та ринки товарів та послуг, створюють можливість підвищення конкурентоспроможності національного виробника.
У цьому контексті зрозуміло, що міжнародне інвестування займає особливе місце і в структурі зовнішніх пріоритетів України та джерел формування інвестиційного сектора країни. Посилення негативних тенденцій у цьому секторі, відсутність сприятливого інвестиційного клімату (немає довіри іноземного інвестора до стабільності прав власності та економічної ситуації у країні, ефективних мотивацій до інвестування тощо) актуалізують дослідження притоку прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в економіку України та її регіони. Мова йде не просто про з’ясування умов утворення, переміщення та використання міжнародних інвестиційних ресурсів і розробку методології ефективного інвестування в умовах глобалізації. Ці питання вже фундаментально опрацьовані і розвинуті (перш за все для ТНК і фінансових корпорацій) у наукових працях Є.Брігхема, Л.Вальроса, Л.Гітмана, Дж.Кейнса, У.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕОЕКОНОМІЧНИЙ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕКТОРИ ПРЯМОГО ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок