Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> стан тіол-дисульфідної системи та її значення у структурних зрушеннях печінки виводку, отриманого від опромінених щурів

стан тіол-дисульфідної системи та її значення у структурних зрушеннях печінки виводку, отриманого від опромінених щурів

Назва:
стан тіол-дисульфідної системи та її значення у структурних зрушеннях печінки виводку, отриманого від опромінених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УльЯНОВ ВАДИМ ОЛЕКСійович
УДК 612.014.482.4:616.36:577.122.8:616-092.9
стан тіол-дисульфідної системи та її значення
у структурних зрушеннях печінки виводку,
отриманого від опромінених щурів
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
НАПХАНЮК Володимир Клеонтійович,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри гістології,
ембріології та цитології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки
України, професор ГОЖЕНКО Анатолій Іванович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології
доктор медичних наук, професор
КЛИМЕНКО Микола Олексійович, Харківський державний
медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри
патологічної фізіології
Провідна установа:
Інститут геронтології АМН України, відділ патофізіології
та імунології, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “14” листопада 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий “12” жовтня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к. мед. н., ст. н. с. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя характеризується стрімким погіршенням екологічної ситуації, що, природно, відбивається на здоров’ї та тривалості життя населення України. Одним з провідних факторів погіршення стану оточуючого середовища є забруднення довкілля радіоактивними речовинами, переважно з тривалим періодом напіврозпаду, що створює умови для хронічного впливу іонізуючих випромінювань на біоту в діапазоні малих доз та інтенсивностей. За таких обставин зовнішнє та внутрішнє опромінення людини, враховуючи його здатність пошкоджувати геном, може завдавати шкоди не тільки сучасним, а й майбутнім поколінням (Нефедов І.Ю., Нефедова І.Ю., 1996).
На сьогодні в медичній науці достатньо широко дискутуються питання про “критичні” органи та тканини, “критичні” клітини та клітинні структури, “критичні” метаболічні процеси, які формують первинну реакцію – відповідь на дію будь-якого несприятливого фактору як зовнішнього, так і внутрішнього середовища. З висловленої точки зору до таких ’’критичних,, систем на метаболічному рівні необхідно віднести процеси, що лежать в основі ендогенної радіорезистентності та неспецифічної резистентності, які приймають активну участь у нейтралізації та утилізації надлишкових кількостей кисеньреактивних інтермедіатів, що утворились після дії -опромінення.
Відомо, що на молекулярному рівні вище означені системи забезпечуються окислювально-відновними перетвореннями високо- та низькомолекулярних тіолових сполук, які утворюють так звану тіол-дисульфідну систему (ТДС) . В той же час в окремих роботах доведено, що тривалий вплив іонізуючих випромінювань у малих дозах поступово викликає зниження ендогенного резерву тіолзалежних систем та їх повне виснаження, що негативно впливає на опір організму до несприятливих факторів довкілля.
В численних роботах, присвячених вивченню основних механізмів біологічної дії хронічного зовнішнього і внутрішнього опромінення в малих дозах, підтверджується можливість закріплення в геномі ушкоджень радіаційного генезу і передачі зміненої генетичної інформації нащадкам (Пелевина І.І. та ін., 1996), отже, існує вірогідність порушень і у синтезі високомолекулярних компонентів ТДС. На жаль, в цих працях не розглядаються механізми фенотипічної прояви успадкованих генетичних зрушень.
Отже дослідження стану ТДС у представників поколінь, отриманих від попередників, опромінених малими дозами, можливо дозволить розкрити раніш невідомі ланки механізмів реалізації радіаційних ефектів, які виникають в організмі нащадків внаслідок опромінення їх батьків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: стан тіол-дисульфідної системи та її значення у структурних зрушеннях печінки виводку, отриманого від опромінених щурів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок