Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЯ ПОЧАТКОВОГО ВІДБОРУ ОПЕРАТОРІВ ШЛЯХОМ ЗНІМАННЯ ВІЗУАЛЬНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ (за моделями динаміки „зорового каналу” та критеріальними параметрами людини при її роботі на статичному тренажері)

МЕТОДОЛОГІЯ ПОЧАТКОВОГО ВІДБОРУ ОПЕРАТОРІВ ШЛЯХОМ ЗНІМАННЯ ВІЗУАЛЬНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ (за моделями динаміки „зорового каналу” та критеріальними параметрами людини при її роботі на статичному тренажері)

Назва:
МЕТОДОЛОГІЯ ПОЧАТКОВОГО ВІДБОРУ ОПЕРАТОРІВ ШЛЯХОМ ЗНІМАННЯ ВІЗУАЛЬНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ (за моделями динаміки „зорового каналу” та критеріальними параметрами людини при її роботі на статичному тренажері)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Петрова Юлія Валеріївна
УДК 331. 101.1.[658.336:656.7](043.3)
МЕТОДОЛОГІЯ ПОЧАТКОВОГО ВІДБОРУ ОПЕРАТОРІВ ШЛЯХОМ ЗНІМАННЯ ВІЗУАЛЬНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(за моделями динаміки „зорового каналу” та критеріальними параметрами людини при її роботі на статичному тренажері)
Спеціальність .07.14 – Авіаційно–космічні тренажери
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті, м. Київ.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Блохін Леонід Миколайович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри систем управління.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шутко Микола Олександрович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри аеронавігаційних систем;
кандидат технічних наук, доцент
Осадчий Сергій Іванович,
Кіровоградський національний
технічний університет,
завідувач кафедри автоматизації
виробничих процесів
Провідна установа: Авіаційний науково-технічний комплекс
ім. О. К. Антонова
Захист відбудеться „12” червня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.08 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ-680, пр. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ-680, пр. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий „11” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц. В.М.Шутко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автоматизація сучасного виробництва, широке впровадження систем „людина-машина” підіймають проблему підвищення ефективності професійної підготовки операторів і ця проблема стає з кожним роком усе більш важливою. Оператор приймає, як правило, найбільш складні і відповідальні рішення по управлінню об'єктом, причому від правильності його дій, уміння вчасно знайти і реалізувати вірне рішення залежить не тільки виконання задач, покладених на керований технічний об'єкт, але в ряді випадків цілісність самого об'єкта і безпека людей. Таким чином, для ефективного управління різноманітними технічними системами, однією з ланок яких є людина – оператор, найбільш важливим є розробка методики кількісної оцінки динамічних властивостей людини при виконанні її професійної діяльності, їх атестації, а також визначення показників для оцінки характеристик кандидатів в оператори і складання бази даних на майбутнє з метою ранжирування кандидатів в оператори.
До теперішнього часу розроблено багато різноманітних моделей людини-оператора, що описують різні властивості людини при роботі в системі управління, різні канали сприйняття інформації. При цьому використовують різні підходи до моделювання діяльності оператора. Багато з цих робіт, зокрема, К. Т. Леондеса, И. Е. Цибулевського торкаються розробки моделей ”зорового каналу” (канал сприйняття візуальної інформації, її переробки та видача відповідної моторної реакції) оператора. Незважаючи на велику кількість робіт у цьому напрямку досі не було розроблено методику по кількісній оцінці динамічних властивостей кандидатів в оператори при сприйнятті та відтворенні візуальної інформації, не було чітко встановлено основні критерії, що кількісно характеризують психофізіологічну придатність людини до конкретного виду операторської діяльності. Таким чином, створення методики досліджень та контролю динамічних властивостей людини та встановлення чітких кількісних критеріїв для оцінки професійної діяльності оператора, а також розробка для цього ефективного та дешевого комплексу напівнатурного моделювання є важливою задачею, що дозволить підвищувати якість пілотування та безпеку польотів, а також проводити відбір, атестацію кандидатів в оператори для ряду виробництв.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Теоретична основа дисертаційних досліджень пов’язана з виконанням кафедральної науково-дослідної роботи № 16-ФЗ/К33 „Проблемні питання метрологічного забезпечення бортових кібернетичних комплексів”, яка проводилась на кафедрі систем управління Національного авіаційного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЯ ПОЧАТКОВОГО ВІДБОРУ ОПЕРАТОРІВ ШЛЯХОМ ЗНІМАННЯ ВІЗУАЛЬНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ (за моделями динаміки „зорового каналу” та критеріальними параметрами людини при її роботі на статичному тренажері)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок