Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Квазікласичне наближення для рівняння Дірака із скалярно-векторним зв’язком у фізиці важко-легких кваркових систем

Квазікласичне наближення для рівняння Дірака із скалярно-векторним зв’язком у фізиці важко-легких кваркових систем

Назва:
Квазікласичне наближення для рівняння Дірака із скалярно-векторним зв’язком у фізиці важко-легких кваркових систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
УДК 530.145:539.12
Рубіш Василь Васильович
Квазікласичне наближення для рівняння Дірака із скалярно-векторним зв’язком у фізиці важко-легких кваркових систем
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Лазур Володимир Юрійович,
Ужгородський національний університет,
декан фізичного факультету,
завідувач кафедри теоретичної фізики, м. Ужгород.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Тутік Руслан Семенович,
Дніпропетровський національний університет,
декан фізичного факультету,
професор кафедри теоретичної фізики, м. Дніпропетровськ.
доктор фізико-математичних наук, професор
Качурик Іван Іванович,
Хмельницький національний університет,
професор кафедри опору матеріалів
і теоретичної механіки, м. Хмельницький.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться " 25 " травня 2007 р. о 14 год. 15 хв. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова 10, корп. 11, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий " 21 " квітня 2007 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02,
професор Спиридонова І.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Як свідчать численні експерименти, більшість відомих на даний час частинок мають внутрішню структуру, тобто є складеними об’єктами. Це в першу чергу стосується гадронів, які згідно сучасних уявлень є зв’язаними станами кольорових кварків та глюонів. Опис спектрів мас та ймовірностей розпадів таких об’єктів потребує побудови послідовної теорії зв’язаних станів, яка повинна базуватися на основних принципах локальної квантової теорії поля та використовувати її апарат. Однак безпосередній розрахунок вказаних характеристик складених систем у межах локальної квантової теорії поля навряд чи завжди можливий, оскільки поки що єдиний відомий спосіб розрахунків у ній ґрунтується на теорії збурень, в той час як природа утворення зв’язаних станів взаємодіючих частинок, безумовно, повинна визначатися непертурбативними ефектами.
Найбільш дієвим способом виходу за межі теорії збурень при побудові теорії зв’язаних станів є використання динамічних рівнянь. Річ в тім, що навіть якщо ядра динамічних рівнянь вдається побудувати тільки в нижчих порядках теорії збурень, розробка методів їх точного чи наближеного (але без використання теорії збурень) розв’язання дозволяє врахувати внесок непертурбативних ефектів взаємодії при обчисленні спостережуваних характеристик зв’язаних станів. У нерелятивістському випадку подібна теорія будується за допомогою динамічного рівняння Шредінгера на мові класичного потенціалу. Однак при великих енергіях зв’язку відповідна теорія повинна бути істотно релятивістською. Чільне місце у сучасному розвитку релятивістської теорії зв’язаних станів посідає рівняння Дірака зі змішаним, скалярно-векторним зв’язком. Основна перевага такого рівняння полягає в тому, що воно слугує адекватною математичною моделлю для широкого кола задач гадронної фізики, у яких можливий послідовний перехід від двочастинкової теорії до наближення зовнішнього поля. Така можливість реалізується і має практичні переваги у випадку важко-легких () мезонів – КХД-аналогів водневоподібних (ВП) атомів. З цього рівняння випливає наявність спіну та спінового моменту у кварка та антикварка і природно постають задачі про тонку і надтонку структуру енергій змішаних D-, Ds-, B-, та Bs-мезонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Квазікласичне наближення для рівняння Дірака із скалярно-векторним зв’язком у фізиці важко-легких кваркових систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок