Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПОБУДОВИ ЧОТИРИРІЧНИХ ЦИКЛІВ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОГО КЛАСУ ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР (на матеріалі сучасного п’ятиборства)

СИСТЕМА ПОБУДОВИ ЧОТИРИРІЧНИХ ЦИКЛІВ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОГО КЛАСУ ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР (на матеріалі сучасного п’ятиборства)

Назва:
СИСТЕМА ПОБУДОВИ ЧОТИРИРІЧНИХ ЦИКЛІВ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОГО КЛАСУ ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР (на матеріалі сучасного п’ятиборства)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,26 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ДРЮКОВ Володимир Олексійович
УДК 796.093.615-032.2
СИСТЕМА ПОБУДОВИ ЧОТИРИРІЧНИХ ЦИКЛІВ
ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОГО КЛАСУ
ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР
(на матеріалі сучасного п’ятиборства)
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий консультант:
доктор педагогічних наук, професор Платонов Володимир Микола-йо-вич, Національний університет фізичного виховання і спорту України, ректор.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Лапутін Анатолій Миколайович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, професор кафедри кінезіології;
доктор педагогічних наук, професор Єрмаков Сергій Сидорович, Харківська державна академія мистецтв, завідувач кафедри фізичного виховання, проректор з наукової роботи;
доктор педагогічних наук, професор Болобан Віктор Миколайович, Академія фізичного виховання Юзефа Пілсудського у Варшаві, заміський відділ фізичного виховання у Білій Підлясці, Польща, професор кафедри гімнастики.
Провідна організація – Харківська державна академія фізичної культури, кафедра олімпійського і професійного спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 27 грудня 2002 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалі-зованої ученої ради Д 26.829.01 в Національному університеті фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного універ-
си-тету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ, вул. Фізкуль-
тури, 1).
Автореферат розіслано 25 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор наук з фізичного виховання
і спорту, професор Круцевич Т.Ю


ВСТУП
В сучасному олімпійському русі вся спортивна діяльність концентрується на підготовці та участі спортсменів в Олімпійських іграх. Головним критерієм ефективності системи підготовки спортсменів є завоювання золотих медалей та призових місць на Олімпійських іграх.
Сьогодні перемога на Олімпійських іграх сприймається як успіх не тільки окремого спортсмена, але й країни, представником якої він є. В цілому це висунуло проблему підготовки в чотирирічних олімпійських циклах спортсменів високого класу, які могли б гідно представляти свою країну та захищати її спортивні інтереси на Олімпійських іграх.
Останніми роками на розвиток олімпійського спорту сильно вплинули його комерціалізація та професіоналізація, що сприяли значному розширенню міжнародного спортивного календаря. Зростання кількості комерційних змагань, прагнення спортсменів взяти участь у більшості з них і досить високий рівень конкуренції на цих змаганнях призводить до великих психічних і фізичних перевантажень, що у кінцевому підсумку відбивається на результатах виступу в головних змаганнях року. Це потребує змін і корекцію системи підготовки і змагальної діяльності спортсменів високого класу у чотирирічному олімпійському циклі. Аналіз практики сучасного спорту вищих досягнень демонструє, що вік видатних спортсменів суттєво зростає, а тривалість спортивної кар’єри збільшується. Таким чином, може бути декілька чотирирічних циклів для одного спортсмена, і вони мають стати стержневими етапами підготовки до Ігор Олімпіад у системі багаторічної підготовки. В зв’язку з цим виникло завдання – сформувати систему спортивної підготовки у чотирирічному олімпійському циклі, що передбачає багаторазову участь у змаганнях протягом року та досягнення високого рівня готовності в головних змаганнях чотириріччя – Олімпійських іграх.
Слід відмітити, що тенденція до омолодження збірних команд, що раніше існувала в багатьох країнах, не сприяла створенню ситуації, за якою чотирирічні цикли виділялися б в самостійні структурні одиниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: СИСТЕМА ПОБУДОВИ ЧОТИРИРІЧНИХ ЦИКЛІВ ПІДГОТОВКИ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОГО КЛАСУ ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР (на матеріалі сучасного п’ятиборства)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок