Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОВЕННОГО ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ КРОВІ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІАБЕТИЧНИХ АНГІО- ТА РЕТИНОПАТІЙ (клінічна ефективність та патогенетичне обгрунтування)

ЗАСТОСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОВЕННОГО ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ КРОВІ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІАБЕТИЧНИХ АНГІО- ТА РЕТИНОПАТІЙ (клінічна ефективність та патогенетичне обгрунтування)

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОВЕННОГО ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ КРОВІ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІАБЕТИЧНИХ АНГІО- ТА РЕТИНОПАТІЙ (клінічна ефективність та патогенетичне обгрунтування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
IНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ I ТКАНИННОЇ ТЕРАПIЇ IМ. В.П. ФIЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
ПАВЛОВСЬКА ГАЛИНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 617.735-002-02:616.379-008.64-085.849.19
ЗАСТОСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОВЕННОГО ЛАЗЕРНОГО
ОПРОМІНЕННЯ КРОВІ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ
ДІАБЕТИЧНИХ АНГІО- ТА РЕТИНОПАТІЙ
(клінічна ефективність та патогенетичне обгрунтування)
14.01.18 - очні хвороби
Автореферат дисертацiї на здобуття
наукового ступеня кандидата медичних наук
Одеса – 2001
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Iнститутi очних хвороб i тканинної терапiї iм. В.П. Фiлатова АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кашинцева Людмила Терентіївна, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Фі-латова АМН України, головний науковий співробітник відділення глаукоми та офтальмоендокринології.
Офiцiйнi опоненти: доктор медичних наук, професор Линник Леонід Андрійович, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова, керівник лабораторії по вивченню застосування ультразвуку та лазерів в офтальмології;
доктор медичних наук, доцент Петруня Андрій Михайлович, Луганський державний медичний університет, доцент кафедри очних хвороб
Провiдна установа: Харківський державний медичний університет, кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Харків.
Захист вiдбудеться 27 квітня 2001 р. о 10 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 41.556.01 в Iнститутi очних хвороб i тканинної терапiї iм. В.П. Фiлатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Iнституту очних хвороб i тканинної терапiї iм. В.П. Фiлатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розiсланий 27 березня 2001 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діабетична ретинопатія (ДРП) є раннім і важким проявом генералізованої діабетичної мікроангіопатії (ДМАП). Частота її серед хворих на цукровий діабет знаходиться в межах 20 – 90%. Організація охорони здоров’я країн, скріплених Сен-Жерментською декларацією, виділила проблему цукрового діабету (ЦД) в пріоритетний напрямок розвитку медицини і особливу увагу в ній звернула саме на ДРП, яка займає перше місце серед причин сліпоти в розвинених країнах. Особливу увагу привертає ДРП у хворих на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД), тому що вона виникає раніше, ніж у хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІНЦД), перебіг її важчий і преважно у формі проліферативної ретинопатії з повною втратою зору (Кашинцева Л.Т., 1982; Кацнельсон Л.А., і співавт., 1995).
Як відомо, пусковими чинниками виникнення генералізованої ДМАП є генетичні дефекти судин та порушення метаболізму речовин (Єфімов А.С., 1994; Axelrod L., 1989). В останні роки надається велике значення порушенню ліпідного обміну в патогенезі ЦД (Єфімов А.С., Сергієнко О.О., 1994; Сергієнко О.О., 1997; Holman R.T. et all., 1996).
Зміни метаболізму поліненасичених жирних кислот (ЖК) при ЦД призводять до активування процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), що викликає порушення структури і функції ендотелію судин, посилення процесів тромбогенезу (Шестакова С.А., і співавт., 1996), зміни специфічної і неспецифічної резистентності організму через зміну в складі біологічних мембран на рівні клітин імунокомпетентних органів (Good R.A., Lorens E., 1988), та створення передумов для розвитку імунокомплексної патології (Єфімов А.С., 1985; Дедов І.І., 1996).
Щодо ДРП, то дані літератури свідчать про окремі дослідження стану ліпідного обміну (Гогіна І.Ф., 1995; Кашинцева Л.Т., Міхейцева І.М., 1996), гемомікроциркуляції ока (Гогіна І.Ф. і співавт., 1995; Куров В.В., 1994) та імунологічного стану хворих з цією патологією очей (Дегтяренко Т.В., Кашинцева Л.Т., 1982; Гогіна І.Ф. і співавт., 1992; Герасименко В.Ф. і співавт., 1997). Проте, комплексне вивчення змін ліпопротеїнів, активності ПОЛ та порушення імунного статусу організму у хворих на ІЗЦД з діабетичними змінами очного дна, особливо доклінічними, в літературі висвітлено недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ВНУТРІШНЬОВЕННОГО ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ КРОВІ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ДІАБЕТИЧНИХ АНГІО- ТА РЕТИНОПАТІЙ (клінічна ефективність та патогенетичне обгрунтування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок