Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ У РЕГІОНІ

РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ У РЕГІОНІ

Назва:
РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ У РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАПОВАЛ Тетяна Петрівна
УДК 631.115.8 (477.73)
РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ
ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ У РЕГІОНІ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Топіха Іван Наумович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки сільського
господарства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Зіновчук Віталій Володимирович,
Державний вищий навчальний заклад
“Державний агроекологічний університет”,
завідувач кафедри зовнішньоекономічної
діяльності підприємств;
кандидат економічних наук
Макушок Ольга Василівна,
Уманський державний аграрний університет,
доцент кафедри маркетингу.
Захист відбудеться «28» травня 2008 р. о годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розіслано “24” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. Клочан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі переходу України до ринкових відносин в агропромисловому комплексі виникло багато дрібних і середніх сільськогосподарських підприємств. У світовій практиці для подолання суперечностей між обмеженими можливостями різноманіття організаційно-правових форм господарювання сільськогосподарських товаровиробників і специфікою функціонування продовольчого ринку, масово і тривалий час використовується кооперація. Роль її настільки важлива, що вона вважається для дрібних товаровиробників, насамперед – фермерських господарств, – одним із факторів виживання в умовах жорсткої ринкової конкуренції.
В Україні кооперація поки що не стала визначальним чинником підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Процес створення кооперативів у сфері здійснення ринкової діяльності сільськогосподарських виробників не став масовим явищем, а створені кооперативи працюють недостатньо ефективно та нестабільно. Отже, це визначило напрям даного наукового дослідження.
Незважаючи на світове визнання праць представників української та російської шкіл кооперації – М. Туган-Барановського, О. Чаянова, Б. Мартоса, та певного внеску сучасних дослідників – Ф. Горбоноса, В. Гончаренка, В. Зіновчука, О. Крисального, М. Маліка, Л. Молдаван, О. Нечипоренка, А. Пантелеймоненка, Г. Черевка та ін., багато питань із зазначеної проблеми залишаються мало дослідженими.
У зв’язку з відсутністю належних організаційно-економічних умов, кооперативи, які створювалися з перших днів їх заснування стикалися з серйозними труднощами, пов’язаними з нестачею початкового капіталу для формування матеріально-технічної бази, підбору спеціалістів з кооперативним мисленням, збутом продукції, організацією обліку та звітності, оподаткуванням, одержанням кредитів та ін. Вищезазначені обставини зумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи Миколаївського державного аграрного університету з теми: „Економічна ефективність виробництва в реформованих господарських формуваннях”, яка є складовою програми „Розробити пропозиції з організації ефективного виробництва у господарських формуваннях ринкового типу” (номер державної реєстрації 0102U00259). Автором розроблено пропозиції щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у обґрунтуванні розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у регіоні в умовах ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ У РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок