Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УНІВЕРСАЛЬНІ АКЦИЗИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

УНІВЕРСАЛЬНІ АКЦИЗИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
УНІВЕРСАЛЬНІ АКЦИЗИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ
УКРАЇНИ
НАУМЕНКО Максим Анатолійович
УДК 336.226.322
УНІВЕРСАЛЬНІ АКЦИЗИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ірпінь – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державної податкової служби України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Леонов Дмитро Анатолійович,
Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана, доцент кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чернявський Олександр Павлович,
Одеський державний економічний університет, завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Швабій Костянтин Іванович,
Науково-дослідний центр з проблем оподаткування Національної академії державної податкової служби України, начальник відділу вдосконалення податкової політики.
Провідна установа: Тернопільський державний економічний університет
МОН України, кафедра фінансів (м. Тернопіль).
Захист відбудеться “21” червня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.855.01 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Кар-ла Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії дер-жав-ної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Кар-ла Маркса, 31.
Автореферат розісланий 19 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Онишко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова соціально орієнтованої ринкової економіки, як основна мета сучасного етапу економічного розвитку, нерозривно пов’язана з проблемою перерозподілу ВВП і наповнення бюджету. Її успішне вирішення залежить, у тому числі, від ефективного функціонування складової частини непрямих податків – універсальних акцизів, що формують значну частину надходжень до бюджетів багатьох країн світу.
Це обумовлює необхідність подальших досліджень теоретичних і прикладних аспектів справляння універсальних акцизів. Серед іноземних уче--них, які вивчали концептуальні основи функціонування цього виду непрямих по--датків можна виділити Г. Баннока, М. Гілліса, Г. Дженкінса, М. Кіна, Р. Метью-са, К. Міліцера, Р. Рінга, У. Фокса, Дж. Хаммонда, К. Шоупа та ін.
Значні досягнення наукової думки в сфері справляння універсальних акци-зів подані також у працях українських і російських учених: О. Василика, В. Опа--ріна, С. Пепеляєва, В. Пушкарьової, А. Со-ко-ловської, В. Федосова, О. Че--редниченка, В. Чер-ника, О. Чернявського, К. Шва-бія, С. Юрія та ін.
Та, незважаючи на значну кількість досліджень вітчизняних та іноземних вчених, існує необхідність подальшого вивчення теоретичної сутності універсальних акцизів, їх переваг і недоліків, можливих наслідків впливу на економіку на різних стадіях економічного циклу.
Тривалий час окремі види універсальних акцизів розглядалися виключно як інструмент перерозподілу ВВП, який можна запроваджувати, незважаючи на рівень економічного розвитку країни. Використання зазначеного підходу в багатьох державах, що розвиваються, призвело до низької ефективності функціонування таких податків і збільшення кількості проблем соціально-економічного характеру.
На сьогодні залишається відкритим питання про можливість використання в нашій державі досвіду країн, що розвиваються, адже більшість науковців у своїх дослідженнях звертають увагу на практику справляння універсальних акцизів у високорозвинених державах, залишаючи поза увагою позитивний досвід інших країн.
Особливої актуальності в умовах реформування податкової системи набуває питання щодо визначення ефективності діючого в Україні універсального акцизу (податку на додану вартість). Для вирішення такого питання можна використати сучасний математичний апарат і досягнення фінансової науки.
Відсутність єдиної думки щодо визначення шляхів і напрямів реформування податку на додану вартість в Україні і можливості запровадження інших універсальних акцизів – податку з продажу та податку з обороту – свідчить про актуальність такої проблеми та необхідність подальших досліджень у цьому напрямі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УНІВЕРСАЛЬНІ АКЦИЗИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок