Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Операції банків з цінними паперами та перспективи їх розвитку

Загрузка...

Операції банків з цінними паперами та перспективи їх розвитку / сторінка 6

Назва:
Операції банків з цінними паперами та перспективи їх розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,98 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Крім того, в роботі запропоновано ряд заходів організаційного та нормативного характеру, які необхідно здійснити Національному банку України разом з іншими органами державної влади для побудови ефективного, прозорого та ліквідного ринку державних зобов’язань (створення інституту первинних дилерів при розміщенні державних облігацій, надання дозволу комерційним банкам на операції з вітчизняними євробондами без спеціальної індивідуальної ліцензії, а також впровадження моноцінових аукціонів з первинного продажу державних цінних паперів).
У дисертації аналізується також існуючий механізм обліку прав власності та розрахунків за вітчизняними урядовими фінансовими інструментами і пропонуються заходи щодо його вдосконалення Національним банком України з метою узгодження у відповідності до міжнародних стандартів: перехід до першої моделі “поставки проти платежу” – одночасне завершення передачі цінних паперів та грошей (використовується провідними депозитаріями світу “Evroclear” та “Сlearstream”); розробка механізму зміни права власності на державні облігації в депозитарній системі за операціями РЕПО; впровадження прийнятної в світовій практиці процедури розрахунків на позабіржовому ринку державних цінних паперів; створення системи клірингових розрахунків для операцій на вторинному ринку урядових боргових зобов’язань, що забезпечить прискорення розрахунків та зменшення обсягу документообігу.
З метою більш повного контролю Національним банком України операцій комерційних банків з цінними паперами автором пропонується обмежити вкладення в боргові цінні папери шляхом розрахунку комерційними банками додаткового нормативу, який би визначав максимальний розмір вкладень банків у корпоративні облігації та в боргові зобов’язання органів місцевої влади по відношенню до регулятивного капіталу банку. Оскільки, вклавши значну частку ресурсів у корпоративні та муніципальні облігації, у випадку неспроможності емітента погасити дані інструменти, банк може зазнати втрат, що призведуть до погіршення його фінансового стану.
Крім того, при створенні в Україні ринку похідних фінансових інструментів, Національному банку України доцільно встановити максимальний розмір капіталу комерційного банку, який можна використовувати для спекулятивних операцій з деривативами, адже цей вид діяльності є дуже ризикованим. Національному банку України слід чітко визначити суть операцій хеджування, а всі решта види вкладень в строкові фінансові інструменти відносити до спекулятивних операцій, а також встановити різні розміри обсягів спекулятивних операцій залежно від виду похідних цінних паперів. Для опціонів дана величина може бути вища, тому що даний фінансовий інструмент передбачає право виконати чи не виконати угоду, втративши при цьому лише премію, що буде сплачена продавцю опціону. При купівлі ф’ючерсів та форвардів банк зобов’язується виконати угоду незалежно від того, прибуткова вона чи збиткова, а тому вкладення в дані інструменти повинні складати менший обсяг.
Здійснюючи залучення грошових ресурсів, надання кредитів, а також посередництво у розрахунках, комерційні банки зіштовхуються з проблемами, розв’язати які можна в певній мірі і з допомогою діяльності на ринку цінних паперів.
Поряд з іншими джерелами (депозити, міжбанківські кредити), банківські установи можуть залучати кошти з допомогою випуску цінних паперів (переважно акцій та облігацій). У роботі здійснюється розгорнутий аналіз процедури емісій банківських цінних паперів.
При розгляді питання щодо емісії акцій автором розкрито її відмінність у цілях та процедурах при створенні банку, додатковому випуску акцій, деномінації пайових цінних паперів, реорганізації банківських установ.
Головна проблема, що стримує розвиток операцій з випуску акцій комерційними банками відповідно до світової практики, – це відсутність банківських акцій у лістингових списках на організаційно-оформленому ринку цінних паперів. Акції банківських установ є одними з найбільш ліквідних цінних паперів на міжнародних ринках капіталу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Операції банків з цінними паперами та перспективи їх розвитку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок