Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічне обґрунтування системного оновлення та ефективного використання транспортних засобів у сільському господарстві

Організаційно-економічне обґрунтування системного оновлення та ефективного використання транспортних засобів у сільському господарстві

Назва:
Організаційно-економічне обґрунтування системного оновлення та ефективного використання транспортних засобів у сільському господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕГЛИЦЯ Володимир Петрович
УДК 633.1:631.173.2
Організаційно-економічне обґрунтування
системного оновлення та ефективного використання
транспортних засобів у сільському господарстві
 
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор ЧЕРВЕН Іван Іванович, Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор ПІДЛІСЕЦЬКИЙ Гліб Макарович, Інститут аграрної економіки, завідувач відділу цін на матеріальні ресурси; –
кандидат економічних наук ТИМЧУРЕНКО Анатолій Миколайович, Одеський державний аграрний університет, завідувач кафедри економічної теорії та аграрної економіки.
Провідна установа – Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра аграрного бізнесу, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 29 січня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 в Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м.Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 15 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економічних відносин, розвиток форм господарювання на засадах приватної власності потребують високоефективного транспортного обслуговування, яке забезпечує своєчасне і якісне проведення технологічних операцій у відповідності з агротех-ніч-ними вимогами. Транспортне обслуговування сільськогосподарського виробництва залишається однією із найбільш складних проблем сучасного етапу його розвитку. За розрахунками на транспортні і навантажувально-розвантажувальні роботи в аграрній сфері припадає близько 25% трудових витрат та 30-35% – енергетичних. Зниження частки транспортної складової є одним із головних напрямків підвищення ефективності виробництва. І це стосується, як зовнішніх, так і внутрішньогосподарських перевезень, бо переміщення вантажів від одних підрозділів та підприємств до інших обумовлює підвищені вимоги до проведення транспортних робіт у визна-чені строки та в певних обсягах, забезпечення мінімуму експлуатаційних витрат та втрат продукції під час перевезень. Практика доводить, що збитки товаровиробників через несвоєчасність та недоліки в організації виконання перевезень набагато перевищують витрати на них.
Проблемами ефективного використання автомобільного транспорту в сільському господарстві займалися П.М. Власюк, Г.Д. Джиквас, А.Г. Зубченко, В.І. Котелянець, П.М. Рябич, І.П. Товма та інші науковці. Проте, на жаль, питання тарифного планування, регіонального оновлення вантажного автопарку, організації його технічного обслуговування та ремонту в умовах реформованої економіки поки що залишаються недостатньо розробленими.
Все це зумовило вибір обраної теми дисертаційної роботи визначило коло розглянутих в ній питань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри організації виробництва та агробізнесу Миколаївського державного аграрного університету з проблеми “Обґрунтувати напрями і механізми відтворення, модернізації та ефективного використання аграрного ресурсного потенціалу”, яка є складовою науково-технічної програми УААН на 2001-2005 роки за темою “Методологія аналізу та оцінки основних засобів, ціноутворення на матеріально-технічні ресурси та послуги” (номер державної реєстрації 0102U000262).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Організаційно-економічне обґрунтування системного оновлення та ефективного використання транспортних засобів у сільському господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок