Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування методу розрахунку стійкості бортів кар'єрів, які формуються у масиві гірських порід складноЇ структурИ

Обґрунтування методу розрахунку стійкості бортів кар'єрів, які формуються у масиві гірських порід складноЇ структурИ

Назва:
Обґрунтування методу розрахунку стійкості бортів кар'єрів, які формуються у масиві гірських порід складноЇ структурИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,56 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОЛУБ Віталій Васильович
УДК 622.834:622.271.33
Обґрунтування методу розрахунку стійкості
бортів кар'єрів, які формуються у масиві
гірських порід складноЇ структурИ
Спеціальність 05.15.09 - „Механіка ґрунтів і гірських порід”
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі системного аналізу та моделювання процесів природокористування Інституту проблем природокористування та екології Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник | - доктор технічних наук, професор
ПОЛІЩУК Сергій Зіновійович,
Інститут проблем природокористування та екології Національної академії наук України, завідувач відділу системного аналізу та моделювання процесів природокористування (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
ЧЕТВЕРИК Михайло Сергійович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри маркшейдерії (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук, професор
НЕСМАШНИЙ Євген Олександрович,
Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фізики.
Провідна установа | - Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра гірничої геомеханіки.
Захист дисертації відбудеться „_04_” _березня__ 2005 р. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 по захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ – 27, проспект К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий „_03_” __лютого__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 Солодянкін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Як відомо, відкриті гірничі роботи задовольняють основні потреби суспільства в мінеральній сировині. В теперішній час на території держав СНД експлуатується близько 6500 кар'єрів, на яких виконується більше % обсягу гірничих робіт. Аналогічний обсяг гірничих робіт справедливий для гірничодобувного комплексу України.
Світова практика ведення відкритих гірничих робіт свідчить про те, що зсувні процеси бортів кар'єрів спостерігаються, як правило, на всіх родовищах, а подальший розвиток відкритого способу розробки зв'язаний зі збільшенням глибини кар'єрів і ускладненням гірничо-геологічних умов розробки.
Одним зі шляхів підвищення якості прогнозування зсувних проявів бортів кар'єрів є удосконалювання методів визначення потенційних поверхонь зрушення прибортового масиву.
Рішенню зазначеної задачі, що має важливе народногосподарське значення для України, і присвячена дисертаційна робота. В основу дисертації покладені результати, отримані автором у ході виконання робіт з держбюджетної тематики ІППЕ НАН України: тема №32 “Розробка наукових основ раціонального природокористування при реалізації стратегії сталого еколого-економічного розвитку території" (номер державної реєстрації 0196U021594); тема №36 “Наукове обґрунтування пріоритетних напрямів досягнення сталого розвитку техногенно-навантажених регіонів з урахуванням його нормативних показників" (номер державної реєстрації 0199U004402).
Мета роботи полягає в підвищенні обґрунтованості оцінки стійкості укосів за рахунок удосконалювання інженерних методів визначення місця розташування і форми потенційних поверхонь зрушення.
Для досягнення поставленої в дисертації мети, були сформульовані наступні задачі дослідження:
·
аналіз інженерних методів визначення поверхонь зрушення при оцінці стану масиву для різних підходів до прогнозу стійкості укосів і деформаційних процесів на кар'єрах;
·
розробка методики і програмного забезпечення для розрахунку потенційних поверхонь зрушення з урахуванням реальної структури масиву;
·
одержання звичайного диференціального рівняння, що описує сімейство інтегральних поверхонь зрушення, і визначення в масиві області існування рішення диференціального рівняння, що знаходиться в умовах граничної рівноваги;
·
розробка методу обліку пористості, обводнення, бічного розпору порід при визначенні місця розташування і форми інтегральних поверхонь зрушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Обґрунтування методу розрахунку стійкості бортів кар'єрів, які формуються у масиві гірських порід складноЇ структурИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок