Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-педагогічні умови вдосконалення фізичного стану дітей у літньому оздоровчому таборі

Соціально-педагогічні умови вдосконалення фізичного стану дітей у літньому оздоровчому таборі

Назва:
Соціально-педагогічні умови вдосконалення фізичного стану дітей у літньому оздоровчому таборі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
Шутка Галина Іванівна
УДК 371.217:37.037
Соціально-педагогічні умови вдосконалення фізичного стану дітей
у літньому оздоровчому таборі
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної педагогіки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Трач Володимир Михайлович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
проректор з навчальної роботи
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дубогай Олександра Дмитрівна,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, завідувач кафедри
фізвиховання і здоров’я
кандидат педагогічних наук, доцент
Заверико Наталія Віталіївна,
Запорізький державний університет,
доцент кафедри управління та соціальної
педагогіки.
Провідна установа: Волинський державний університет імені
Лесі Українки, кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк
Захист відбудеться “14” лютого 2002 р. о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “12” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. В. Долинська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сьогодні під впливом багатоаспектних факторів соціально-економічного плану, здоров’я населення України, зокрема дітей і підлітків, значно погіршилося і знаходиться у критичному стані. За даними опитування газети “Молодь столиці” видно, що в останні три роки серед тих проблем, які турбують сьогодні молодь, 83% називають “здоровий спосіб життя” (з них 43% - дуже турбує, 40% - турбує певною мірою, а 89% називають “стан власного здоров’я” (з них: 56% дуже турбує та 33 – турбує певною мірою). З цих проблем випливає і коло тих питань, які молоді люди обговорюють між собою.
Значний негативний вплив на здоров’я дітей має зменшення рухової активності, гіпокінезія та гіподинамія, обумовлені великою кількістю загальноосвітніх уроків у школі, домашніх завдань, тривалим перебуванням біля телевізора, недостатньою зайнятістю фізичною культурою.
Як засвідчують результати обстеження, проведені Українським інститутом соціальних досліджень в 1997-1999 роках, біля 90% школярів займаються фізичною культурою в межах затвердженої шкільної програми (2 години на тиждень), решта – за програмою спеціальних медичних груп або повністю звільнені від занять фізичною культурою. Чисельні дослідження (Г.Л. Апанасенко, В.К. Бильсевич, О.Д. Дубогай) переконливо доводять, що традиційний шкільний урок фізичного виховання за змістом, обсягом та інтенсивністю навантажень, не зовсім відповідає потребам організму, що росте, не враховує індивідуальних можливостей школярів.
Однією із проблем неспроможності і неефективності нинішньої системи фізичного виховання є те, що її зміст має не оздоровчий, а освітній характер. Шкільний урок фізичної культури, спрямований, перш за все, на вирішення навчальних завдань, пов’язаних з розширенням функціональних ресурсів організму школяра, який ще розвивається, підвищенням його імунологічної стійкості до несприятливих факторів зовнішнього середовища, виявляє мінімальний вплив на оздоровлення дитини. Іншою важливою проблемою недостатньої ефективності фізичного розвитку у школі (навіть за умови раціоналізації обсягу) є відсутність умов для досягнення кумулятивного ефекту – тренувального й оздоровчого. В діючій системі шкільного виховання відсутній диференційований підхід до вибору фізичних навантажень відповідно до рівня розвитку, фізичної підготовленості, біологічного віку школяра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Соціально-педагогічні умови вдосконалення фізичного стану дітей у літньому оздоровчому таборі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок