Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАНУВАННЯ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНОГО ВИРОБНИЦТВА УПРАВЛЯЮЧОЮ ЕКСПЕРТНОЮ СИСТЕМОЮ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

ПЛАНУВАННЯ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНОГО ВИРОБНИЦТВА УПРАВЛЯЮЧОЮ ЕКСПЕРТНОЮ СИСТЕМОЮ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
ПЛАНУВАННЯ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНОГО ВИРОБНИЦТВА УПРАВЛЯЮЧОЮ ЕКСПЕРТНОЮ СИСТЕМОЮ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,31 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Зарубін Вячеслав Сергійович
УДК 681.324
ПЛАНУВАННЯ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНОГО ВИРОБНИЦТВА
УПРАВЛЯЮЧОЮ ЕКСПЕРТНОЮ СИСТЕМОЮ
В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –
доктор технічних наук, професор Раскін Лев Григорович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри економічної кібернетики та маркетингового менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Федорович Олег Євгенович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри інформаційно-управляючих систем;
кандидат технічних наук, Скаткова Наталя Олександрівна, Севастопольський національний технічний університет, старший викладач кафедри кібернетики та обчислювальної техніки.
країни, м. Київ.
Захист відбудеться “ 4 ” жовтня 2007 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “ 3 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гамаюн І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомі методи планування виробництва приводять до математичних моделей, які відповідають розподільним задачам лінійного програмування. Для сучасного багатономенклатурного виробництва розмірність цих задач істотно перевищує можливості стандартних математичних пакетів, використовуваних на практиці. Ця обставина приводить до необхідності розробки спеціальних методів, орієнтованих на високу розмірність задачі (десятки та сотні тисяч змінних). З іншого боку, традиційні методи рішення задач планування виробництва виходять із припущення про детермінованості параметрів моделі. У дійсності все інакше: значна частина числових характеристик задач (попит на продукцію, її ринкова вартість, продуктивність устаткування, витрати сировинних та інших ресурсів і т.д.) точно не визначено. Разом з тим, їх не можна класифікувати як випадкові величини, оскільки закон їхнього розподілу не відомий і його важко визначити. У цих умовах особливу важливість здобуває розробка математичних методів рішення задач планування для випадків, коли параметри задач - нечіткі числа. Нарешті, необхідно відзначити, що для одночасного обліку в комплексній задачі планування багатономенклатурного виробництва великої кількості різноманітних факторів (кон'юнктура ринку, наявність сировинних та інших ресурсів, технічні характеристики та технічний стан устаткування) необхідна об’єктно-орієнтована система. Такі системи належать до класу так званих управляючих експертних систем, теорія побудови та функціонування яких інтенсивно розвивається. Ця система повинна входити до складу автоматизованих систем управління виробництвом. У зв'язку із цим тема дисертаційної роботи, яка присвячена розробці керуючої експертної системи планування багатономенклатурного виробництва в умовах невизначеності, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, які були виконані в рамках дисертаційної роботи, тісно пов'язані з темами науково-дослідних робіт, які виконувалися в НТУ "ХПІ" при особистій участі здобувача як виконавця: "Розробка інформаційних моделей для реалізації процедур структурного синтезу в комп'ютерно-інтегрованих системах" (№ 8013, ДР № 0103U001543), "Розробка математичного та програмного забезпечення задач оперативного внутрішньозаводського планування" (госпдоговір з ВАТ "Харківський підшипниковий завод"-ХАРП № 88333 від 02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПЛАНУВАННЯ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНОГО ВИРОБНИЦТВА УПРАВЛЯЮЧОЮ ЕКСПЕРТНОЮ СИСТЕМОЮ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок