Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Побут та дозвілля міського населення України в 50 – 80-х роках ХХ століття

Побут та дозвілля міського населення України в 50 – 80-х роках ХХ століття

Назва:
Побут та дозвілля міського населення України в 50 – 80-х роках ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,54 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Вовк Віталій Миколайович
УДК: 94 (477) „1950/1980”
Побут та дозвілля міського населення
України в 50 – 80-х роках ХХ століття
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор історичних наук, професор
Шевчук Василь Петрович,
Національна академія оборони України, професор кафедри інформаційно-пропагандистського забезпечення та військової журналістики
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Мальчин Юрій Макарович,
Академія муніципального управління, завідувач кафедри політології;
кандидат історичних наук, доцент
Бажан Олег Григорович,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”, доцент кафедри історії.
Захист відбудеться 18.01.2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 16.12.2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Актуальність дослідження. У сучасний Україні постало завдання суттєво поліпшити соціально-побутове становище населення, створити належні умови його життєдіяльності, що є запорукою утвердження стабільності в суспільстві, тому врахування досвіду минулих років у забезпеченні матеріально-побутових умов, культурних потреб, урахування тенденцій розвитку народних традицій має важливе наукове та практичне значення. У цьому контексті заслуговують всебічного вивчення особливості побуту та дозвілля міського населення 50 – 80 років ХХ ст. Виникає потреба звернутися до хрущовських реформ та їх наслідків, з’ясувати їх вплив на добробут людей, їх побут та дозвілля. В роки застою в соціальній сфері міського населення України виникли негативні явища, які перетворилися в тенденцію і ще не усунуті в сучасних умовах.
Науковий інтерес до вивчення побуту й дозвілля населення України полягає в необхідності реалізації двох важливих завдань: подолати відставання вітчизняної науки від зарубіжної у досліджені цієї теми та змінити перспективи історіописання за рахунок аналізу життя пересічних громадян.
Світоглядне значення даної тематики передбачає створення емоційно та цілісно насиченої історії, що дозволить скорегувати традиційні погляди на певні конкретно-історичні проблеми, доповнити вже наявні знання щодо відомих макроісторичних процесів. Вивчення динаміки життєвого рівня в минулому може бути корисним при формуванні сучасної соціально-економічної політики та поступовій деідеологізації побутової сфери.
Актуальність дослідження також обумовлена відсутністю у вітчизняній історіографії спеціальної праці, присвяченої безпосередньо побуту й дозвіллю в 50-х – 80-х рр. ХХ ст. Саме на ці роки припадає часткове послаблення адміністративно-командних методів управління державою, великомаштабні реформаційні заходи в соціально-культурній сфері, складні і суперечливі процеси десталінізації радянського суспільства, а також черговий наступ на українську культуру, мову, традиції і обрядовість.
У зв’язку з цим перед історичною наукою постає завдання визначення складових побуту та дозвілля міського населення України в 50-х – 80-х рр. ХХ ст., дослідження рівня задоволення матеріальних і духовних потреб жителів міст у житлі, їжі, одязі, взутті, у медичному обслуговуванні, у відпочинку, розвагах, самоосвіті, спорті.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов’язане з науковою темою: „Соціально-політичне життя України ХХ століття”, яка розробляється на історичному факультеті Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Побут та дозвілля міського населення України в 50 – 80-х роках ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок