Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІЇ В МОРАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (друга половина ХІХ – ХХ ст.)

ТРАДИЦІЇ В МОРАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (друга половина ХІХ – ХХ ст.)

Назва:
ТРАДИЦІЇ В МОРАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (друга половина ХІХ – ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПАРФЬОНОВА Оксана Ігорівна
УДК 17:392=161.2 ,,18/19”
ТРАДИЦІЇ В МОРАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (друга половина ХІХ – ХХ ст.)
17.00.01 - теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, професор
Карпова Людмила Олександрівна, Київський національний університет культури і мистецтв, Заслужений працівник культури України, професор кафедри теорії та історії культури
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Пархоменко Тетяна Сергіївна, Київський університет туризму, економіки і права, професор кафедри філософії і соціальних наук
кандидат історичних наук
Єрмаков Іван Гнатович, Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України, старший науковий співробітник Лабораторії педагогічних інновацій
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України, відділ історії України другої половини ХХ ст.
Захист відбудеться 23 квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 23 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В українському суспільстві, з його тяжінням до традиціоналізму, роль традиції як механізму, що інтегрує соціальну цілісність, дуже значна. Традиції включають звичаї, ритуали, обряди та інші стереотипізовані форми діяльності, постаючи фактором внутрішньої консолідації великих людських спільнот, таких як етноси, нації. Водночас сучасна соціокультурна ситуація, з її легітимністю альтернативних ліній поведінки, як ніколи актуалізує проблему моральної культури людини, відображення і функціонування ціннісно-імперативного ядра даної культури в житті українського суспільства.
Для нового, пострадянського мислення актуальним є аналіз сутнісного значення традицій в моральній культурі, їх місця в життєдіяльності сучасного українського соціуму. Потребують уточнення й самі поняття “моральна культура” і “традиція”. Так, термін “моральна культура” сформувався лише наприкінці ХІХ ст., хоча у науковому обігу поширився ще пізніше. Різноманітні тлумачення поняття “традиції” теж свідчать про неоднозначність його змісту для дослідників. Проблеми становлення і розвитку моральної культури, особливостей її функціонування в соціумі завжди привертали увагу науковців. Вони є постійно актуальними для кожного суспільства, а отже, і для науки. Проблеми моральної культури досліджуються багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими, зокрема такими, як: А.Дондюк, О.Єрмоленко, В.Жямайтіс, І.Мищишин, А.Титаренко та ін. Однак всебічний аналіз і широке застосування цього поняття в галузі гуманітарних знань ускладнюється багатозначністю і багатофункціональністю самих понять культури і моралі. Тут багато важить суб’єктивний погляд кожного з дослідників на сутність моральної культури.
Виявленню соціальної природи і сутності традицій, їх ролі і місця в суспільному житті, їх співвідношення і механізму спадкоємності як необхідної умови соціального поступу присвячені праці С.Айзенштадта, В.Каірова, В.Плахова, І.Суханова, О.Улєдова та інших вчених. Автори звертаються до проблеми культури загалом і моральної культури зокрема. Однак слід зазначити, що проблема традицій в моральній культурі українців лишається все ще недостатньо дослідженою.
Розкриття сутності традицій в моральній культурі українського народу сприятиме найбільш зваженому погляду на історичне минуле, актуалізації морального досвіду, перевіреного досвідом українського народу, вихованню відчуття історичного зв’язку з ним нинішніх громадян України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТРАДИЦІЇ В МОРАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (друга половина ХІХ – ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок