Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі міста Умань)

ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі міста Умань)

Назва:
ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі міста Умань)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЄГОРОВ Юрій Іванович
УДК 711.4-122
ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ
(на прикладі міста Умань)
18.00.04 – "Містобудування та ландшафтна архітектура"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
КИЇВ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
кандидат архітектури, доцент
Ксеневич Михайло Яковлєвич,
доцент кафедри дизайну архітектурного середовища Київського національного університету будівництва і архітектури
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор
Дьомін Микола Мефодійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри міського будівництва
кандидат архітектури, професор
Глазирін Володимир Львович,
директор ВАТ „Проектна група” при ПБГ „Прогресбуд”, м. Одеса
Захист відбудеться ”5” червня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м.Київ-80, Повітрофлотський проспект, 31, аудиторія 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м.Київ-80, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий ”5” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Товбич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя важливого соціально- економічного і містобудівного значення у прогнозуванні і проектуванні розвитку історичних міст України набувають питання взаємоузгодженості планувального регулювання архітектурних, природних, соціальних та культурних складових. Довгостроковому плануванню розвитку і забудові цієї категорії міст не приділялося достатньої систематичної, науково обґрунтованої уваги на державному рівні, хоча вони складають переважну частину міст і їх кількість перманентно зростає за рахунок занесення до цієї категорії селищ міського типу. На сьогодні склалися різні типи історичних міст, що мають специфічні функціонально-планувальні структури, а також стан, складові, характер, напрями і етапи їх розвитку. Ця категорія міст України має переважно сприятливі економіко - географічні умови і необхідні ресурси для розвитку виробництва, містобудування і життєдіяльності населення, але відстає в соціально-культурній, екологічній, естетичній організації. Слід зауважити, якщо проблеми організації і розвитку значних і найзначніших міст досить вагомо представлені в наукових і практичних дослідженнях, то малі та середні історичні міста України недостатньо опрацьовані. Сьогодні замало наукових досліджень щодо наукових засад формування і розвитку архітектурного середовища історичних міст, відсутні також відповідні проектні розробки.
У програмних документах уряду неодноразово вказувалось на необхідність переважного розвитку історичних малих і середніх міст, які мають необхідні для цього соціальні, екологічні й економічні умови. В той же час більша кількість коштів для міського розвитку і будівництва осідали здебільшого у значних і найзначніших містах-центрах. Упродовж багатьох років розвиток історичних міст України здійснювався за умов жорсткої директивно-планової містобудівної політики. Переважала орієнтація в першу чергу на виробничу складову міста, іноді навіть на шкоду екологічної і культурної складової. Соціальні, адміністративні, виробничі, побутові, культурні зв’язки цих населених пунктів, територіальне розростання і суттєві зміни в системі розселення призвели до ускладнення та деградації їх функціонально-планувальної структури. В процесі планування та управління їхньою життєдіяльністю постала потреба вдосконалення наукових засад, у першу чергу принципів організації та умов формування і розвитку історичних міст України, особливо їх архітектурно-ландшафтної складової.
На розвиток вітчизняної містобудівної науки суттєво вплинули документи, які були прийняті на міжнародних симпозіумах, конгресах і конференціях, де було визначено, що старовинні міста становлять особливий вид культурно-історичних пам’яток і потребують охорони та регламентованого розвитку (Венеція, Міжнародна хартія з консервації і реставрації пам’яток і визначних місць, 1964р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі міста Умань)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок