Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДИФУЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ У ВАКУУМІ ХРОМУ З МІДДЮ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДИФУЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ У ВАКУУМІ ХРОМУ З МІДДЮ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДИФУЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ У ВАКУУМІ ХРОМУ З МІДДЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
НОВОМЛИНЕЦЬ
Олег Олександрович
УДК 621.791.4:539.378.3
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДИФУЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ У ВАКУУМІ ХРОМУ З МІДДЮ
Спеціальність 05.03.06.
“Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Харченко Геннадій Костянтинович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України, с.н.с.
Іщенко Анатолій Якович
завідувач відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
кандидат технічних наук
Болотов Геннадій Павлович
доцент кафедри “Технологія та устаткування зварювання” Чернігівського Державного технологічного університету
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ
Зварювальний факультет
Захист відбудеться “_4_” ___06____ 2003 р. о _1000_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, 03680, м. Київ-150, МСП, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, 03680, м. Київ-150, МСП, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий “_10_” ____04_____ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Л.С. Киреєв
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Важливою проблемою на сучасному етапі розвитку різних галузей загального і хімічного машинобудування, в енергетичному машинобудуванні і приладобудуванні залишається збільшення строку служби деталей. Одним з рішень цієї проблеми є застосування покриттів, що мають високу зносостійкість, жаростійкість та інші важливі властивості. Хром та сплави на його основі широко застосовуються для створення покриттів, наприклад, для захисту лопаток турбін з сплавів на кобальтовій й нікелевій основі; для збільшення строку експлуатації деталей, що працюють на тертя ковзання, катання, а також стальних інструментів; для відновлення зношених деталей; декоративних покриттів та інше. Одним із способів створення покриттів хрому, що широко застосовується, є іонно-плазмове напилення, при якому для отримання оптимальних властивостей захисних покриттів катод, що розпилюється (хром), необхідно інтенсивно охолоджувати. У випадку експлуатації цільного катоду з хрому, в зв’язку з постійно виникаючими термічними напруженнями, в ньому з’являються тріщини і порушується вакуумна щільність робочої камери. Крім того, виникають труднощі при виготовленні цільного катоду, пов’язані з холодноламкістю хрому, а після закінчення строку експлуатації частина катоду, що призначена для кріплення, залишається не використаною. Застосування мідної водоохолоджуваної основи, що слугує для кріплення та струмупідводу, дозволить заощадити хром і отримати надійну вакуумну щільність робочої камери. Як наслідок, виникла проблема виготовлення хром-мідних катодів. До таких з’єднань пред’являються вимоги по теплопровідності, електропровідності та вакуумній щільності. При експлуатації біметалевих катодів температура в зоні з’єднання складає приблизно 400 С. Розміри та форма таких катодів в залежності від зразків, що напиляються, можуть бути різними. В основному застосовуються циліндричні катоди діаметром 60 мм й більше.
Дані по виготовленню хром-мідних катодів яким-небудь з існуючих способів отримання нероз’ємних з’єднань в літературі відсутні. Необхідно зазначити, що даних по зварюванню цих металів, крім декількох праць, в яких лише посередньо торкається питання контакту хрому з міддю, в літературі також немає.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася за відомчою темою № 22/17 “Розробити наукові основи підвищення експлуатаційних властивостей зварних з’єднань і захисних покрить шляхом вивчення їхньої тонкої структури, хімічної неоднорідності і визначення параметрів оптимізації структурно-фазового складу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДИФУЗІЙНОГО ЗВАРЮВАННЯ У ВАКУУМІ ХРОМУ З МІДДЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок