Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДОДЕНДРОНА ЖОВТОГО ( Rhododendron luteum Sweet ) : АЛЕЛОПАТИЧНИЙ АНАЛІЗ

ФІЗІОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДОДЕНДРОНА ЖОВТОГО ( Rhododendron luteum Sweet ) : АЛЕЛОПАТИЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДОДЕНДРОНА ЖОВТОГО ( Rhododendron luteum Sweet ) : АЛЕЛОПАТИЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Дзюба Оксана Іванівна
УДК 581.524.1
ФІЗІОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДОДЕНДРОНА ЖОВТОГО
( Rhododendron luteum Sweet ) : АЛЕЛОПАТИЧНИЙ АНАЛІЗ
03.00.12.-фізіологія рослин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі алелопатії Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Головко Ераст Анатолійович
Національний ботанічний сад
ім. М. М. Гришка НАН України
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник
Косаківська Ірина Василівна
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
старший науковий співробітник
кандидат біологічних наук, професор
Брайон Олександр Володимирович
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
професор
Провідна установа: Львівський національний університет
ім. Івана Франка
 
Захист відбудеться 19.04.2001 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д. 26.212.01. при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська, 31/17, тел. 263-51-50.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розісланий 16.03. 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук  Мордерер Є. Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збагачення асортименту декоративних рослин новими стійкими видами і формами є необхідною умовою створення культурних фітоценозів. Значне погіршення екологічного стану внаслідок техногенного забруднення середовища зумовлюють пошук та мобілізацію рослин з підвищеною стійкістю та життєздатністю. Отже, першочергова увага приділяється рідкісним та малопоширеним видам рослин, що мають високий біологічний потенціал. Серед декоративних деревних рослин особливо цінними є представники роду Rhododendron L., що включає більш ніж 1200 видів і близько 10000 сортів і використовуються в основному як декоративні рослини відкритого і закритого грунту (Кондратович, 1981; Александрова, 1989).
Рододендрон жовтий (Rhododendron luteum Sweet (рід Rhododendron L., родина Ericaceae))- третинний релікт флори України, вже давно привертає увагу вчених. З часу його першої знахiдки Мiклером в 1795 р. в Українi висувались рiзнi гiпотези щодо походження R. luteum Sweet на Полiссi (Барбарич, 1962), уточнювався його ареал (Полянська, 1929, Кондратюк, 1950, Смик, 1973), а також виявлялись можливостi практичного використання цiєї рослини (Российский, 1954; Овчинников, Знаменская, 1961). Паралельно велись дослiдження по вивченню фармакологiчної цiнностi R. luteum Sweet. Було встановлено, що вiн багатий на флавоноїди, ефiрнi масла, дубильнi речовини, вiтамiн С (Белова, 1968, Бандюкова, Оганесян, 1973, Кереселидзе, 1976, Алания, 1979; Коммисаренко, 1980). Вище зазначений хiмiчний склад дає теоретичну основу про наявнiсть у R. luteum Sweet високої алелопатичної активностi, яка зовсiм не вивчалась. Беручи до уваги той факт, що в світі активно ведеться пошук фіторегуляторів природного походження, вивчення фізіолого - біохімічних властивостей рододендрона жовтого та встановлення хімічної природи алелопатично активних сполук цієї рослини є актуальним завданням, вирішення якого на сучасному етапі може дати цінну інформацію щодо ролі вторинних метаболітів R. luteum Sweet в процесах регуляції росту і розвитку рослин та більш повно розкрити біохімічний потенціал даного виду.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась у відповідності до плану науково-дослідних робіт відділу алелопатії Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України за темою “ Алелопатично активні сполуки вищих рослин та мікроорганізмів: скринінг, ідентифікація та створення на їх основі природних фіторегуляторів”, номер державної реєстрації 0198U000781.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОДОДЕНДРОНА ЖОВТОГО ( Rhododendron luteum Sweet ) : АЛЕЛОПАТИЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок