Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У РИМСЬКОМУ ПРАВІ

СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У РИМСЬКОМУ ПРАВІ

Назва:
СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У РИМСЬКОМУ ПРАВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ЄМЕЛЬЯНОВА ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
УДК 340.152:347.4
СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ
У РИМСЬКОМУ ПРАВІ
Спеціальність: 12.00.01 - теорія та історія держави і права,
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ОДЕСА-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Харитонов Євген Олегович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри цивільного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Ярмиш Олександр Назарович,
Університет внутрішніх справ МВС України, м. Харків,
перший проректор з наукової роботи
кандидат юридичних наук, доцент Завальнюк Володимир Васильович,
Одеська національна юридична академія,
доцент кафедри теорії держави і права
Провідна установа
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого
Міністерства освіти і науки України, кафедра історії
держави і права України і зарубіжних країн (м. Харків)
Захист відбудеться “5” жовтня 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, М.Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 04.09.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чанишева Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми пояснюється тим, що зобов'язання належать до числа основних правових засобів, що опосередковують торгівельний обіг ринкового суспільства.
Визначаючи зобов'язання як правовий зв'язок між суб'єктами права, внаслідок якого одна особа (боржник) повинна щось дати, зробити або надати іншій особі (кредитору) під загрозою застосування у випадку невиконання цього обов'язку засобів судового примусу, римські юристи вбачали суть їх "не в тому, щоб зробити якийсь предмет або сервітут нашим, але в тому, щоб зобов'язати іншого дати нам щось, або зробити, або надати (залишити, розв'язати)" (Д. 44.7. З pr).
Таким чином, із самого визначення зобов'язань слідує, що їхньою метою є вчинення певних дій боржником. Однак можливі випадки, коли боржник не виконує свої обов'язки за договором або виконує їх не так, як треба. Це породжує проблему пошуку засобів, за допомогою яких можна було б захистити інтереси інших учасників даних відносин.
У римському праві була розроблена ефективна система забезпечення належного виконання договірних зобов'язань, що була спрямована в першу чергу на захист інтересів кредитора і, як правило, на стимулювання боржника до виконання зобов'язань шляхом впливу на його майнову сферу.
Ця система виявилася настільки вдалою, що згодом без істотних змін була запозичена практично усіма європейськими державами, в тому числі, й Україною.
Разом з тим, у підходах до оцінки окремих засобів забезпечення, визначення характеру їхнього взаємозв'язку, значення різноманітних їхніх форм на різних етапах розвитку суспільства і права існують розбіжності. В основу деяких суджень покладені ще оцінки середньовічних глосаторів і постглосаторів, інші ґрунтуються на концепціях романістики ХІХ ст.
Результатом цього є те, що при визначенні характеру і тенденцій розвитку сучасного права України вихідним матеріалом обираються вторинні (по відношенню до римського права) європейські системи права.
Тому назріла необхідність спеціального дослідження як основних ідей і концепції римського права в цілому, так і окремих його інститутів.
У той же час в українській романістиці, працях з історії держави і права зарубіжних країн за останнє сторіччя мали місце лише декілька дисертаційних робіт, присвячених римському праву і його впливу на право України.
Проте в них практично не розглядається сам процес формування, становлення і розвитку того чи іншого інституту римського права. Аналогічне становище має місце і в сусідніх країнах - колишніх союзних республіках СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У РИМСЬКОМУ ПРАВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок