Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ / сторінка 10

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У підрозділі 2.4. “Філософсько-педагогічні орієнтири сучасного освітянина” зазначено, що необхідність змін та корекцій змісту освіти у відповідності до нових історичних умов, нових завдань виживання і розвитку людства, вже давно і гостро порушує проблему підготовки такого педагога, котрий характеризується, насамперед, креативністю, здатністю до самопізнання, самовираження особистості в світі, що постійно змінюється. При цьому процес професійного становлення педагога виявиться ефективним, якщо буде зорієнтований на освіту, котра осердям своєї системи робить цілісну, унікальну особистість, яка прагне до максимальної реалізації своїх можливостей (самоактуалізації), відкрита до сприйняття нового досвіду, здатна на усвідомлений і відповідальний вибір в різноманітних життєвих ситуаціях.
Наголошено, що ґрунтовними принципами такої освіти є співробітництво, зняття зовнішнього примусу, дотичного з усвідомленим творчим завданням, творення умов для спільної та самостійної творчої роботи. Реалізація такої методології, зазвичай, вимагає якісно інших форм навчальної роботи, ніж ті, які є широко уживаними. Звернено увагу на педагогічну фасилітацію, в основі якої лежить аксіологічне мислення, що розглядає дитину як самоцінність. Розкрито вплив переходу від традиційної до особистісно-орієнтованої моделі освіти на становлення особистості сучасного педагога.
Проаналізовано емпатійно-діалогова взаємодія, яка є критерієм успішної педагогічної діяльності, що дозволяє по-новому бачити пізнавальний процес, сприяє розвитку скептицизму в пошуках істини, формує потребу в самоаналізі власних відчуттів. Процес навчання твориться таким чином, щоб його мета не зводилась до прагнення під час діалогу, за будь яких умов, отримати істину.
Зазначено, що чільне місце серед якостей сучасного освітянина займає його особистісна референтність. Потреба в позитивному відношенні з боку оточуючих та в самоповазі – одна з фундаментальних базових потреб кожної людини. Тому одним з головних та найбільш складних завдань педагога ми вважаємо направлення властивої дітям мотивації самоствердження в продуктивне річище особистісного розвитку та самовдосконалення.
ВИСНОВКИ
В ході проведеного дослідження було встановлено:
1.Соціокультурна ситуація сприймається сучасним загалом катастрофічно та апокаліптично, як епоха, в якій вичерпані смислоутворюючі потенції, котрі традиційно організовують людське буття. У зв’язку із цією констатацією актуалізуються проблеми самовизначення і можливості цілепокладання людини в сучасному світі, пошук сфер застосування енергії для соціального переустрою, та визначення позитиву майбутнього, котре долає протиріччя сучасного. Осмислення, розгляд та аналіз різновекторних виявлень смислопокладання есхатології, в якісно відмінному постсучасному світі, передбачає нові конструкції в перебудові існуючого буття, які б дозволяли есхатологічним очікуванням сприяти пробудженню індивідуальних духовних зусиль та прагнень, сприяючи становленню специфічної стратегії існування людини в світі. Тому, осягнення проблеми необхідності трансформацій есхатологічного пізнавального підходу передбачає її розгляд не з позицій абстрактної всезагальності, а з позицій значущості її для окремої особистості.
2.Частково перебираючи на себе мотиви та функції есхатології, залишаючись соціально-діагностичним та проективно-конструктивним допоміжним механізмом перехідного періоду, утопічна проблематика може сприяти вирішенню проблеми розробки адекватних соціальних знань в умовах кризово-трансформаційних явищ, характерних для нашого суспільства, бути корисною в соціально-політичній та прогностичній практиці за умови орієнтації не на теперішнє, а на майбутнє.
3.Одна з найбільш важливих для особистості сфер в період фундаментальних суспільних змін – визначення стратегії свого життя, де багато залежить від того, як людина оперує об’єктивним, фізичним, суб’єктивним часом, який щойно переживає. Одним із суттєвих наслідків загального порушення соціальної рівноваги є деформація соціального простору і часу в їхньому суб’єктивному сприйнятті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок