Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ / сторінка 4

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Теоретичне і практичне значення роботи. Результати дисертаційного дослідження можуть бути використані в подальшій розробці філософсько-педагогічних проблем, що стосуються світобачення особистості; застосовані при викладанні відповідних тем з соціальної філософії, філософії історії, філософії освіти, курсів психології, педагогіки та культурології. Положення дисертації можна враховувати при створенні програм, методичних посібників та підручників з філософії та вище згаданих навчальних дисциплін. Вони реалізовані при написанні навчальних програм з філософії, релігієзнавства, етики, за якими викладаються дані предмети у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і висновки дослідження доповідались на 10 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях. Серед них: Міжнародні науково-практичні конференції: Державно-церковні відносини в Україні: регіональні аспекти (Хмельницький, березень, 2003 р.), Інформоенергетика ІІІ-го тисячоліття: соціолого-синергетичний та медико-екологічний підходи (Кривий Ріг, березень, 2003 р.), Філософія природи і практична філософія ( Київ, жовтень, 2004 р.), Освіта і наука: пошуки нових парадигм ( Хмельницький, листопад, 2004 р.), Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості (Донецьк, листопад, 2004 р.), Наука. Синергетика. Освіта. (Суми, вересень, 2005 р.), Всеукраїнські науково-практичні конференції: Проблема адаптації студентів до навчання за умов фахової ступеневої підготовки (Хмельницький, квітень, 2002р.), Вища освіта України і постнекласична наука: можливості синергетичного наближення (Київ, листопад, 2002 р. ), Становлення нової парадигми управління навчальним закладом в умовах модернізації освіти (Хмельницький, травень, 2005 р. ), Філософія Г.С.Сковороди і національна ідея (Хмельницький, січень, 2006 р.).
Основні ідеї та висновки дисертації обговорювалися на засіданнях кафедри філософських дисциплін та міжкафедральному методологічному семінарі з питань інтеграції навчання (кафедра шкільної педагогіки та психології, кафедра української мови та літератури, кафедра зарубіжної літератури і культурології ) Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту, на засіданні відділу змісту, філософії та прогнозування вищої освіти Інституту вищої освіти АПН України.
За темою дисертації надруковано: 7 публікацій, із них 3 – у спеціалізованих виданнях, зареєстрованих ВАК України.
Структура роботи. Специфіка, мета та завдання дослідження зумовили послідовність викладення матеріалу і структуру роботи, що складається зі вступу, двох розділів ( семи підрозділів ), висновків та списку використаної літератури. Основний зміст дисертації викладено на 160 сторінках. Список використаних джерел має 17 сторінок і містить 221 найменування.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ
У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, здійснено огляд стану і напрямів її розробки, сформульовано мету, завдання, методи; визначено предмет, об’єкт, дослідження та теоретико-методологічні засади роботи, розкрито її наукову новизну і практичну значущість, подано загальні відомості про дисертацію, наведено дані про апробацію роботи.
Перший розділ “Есхатологічний пізнавальний підхід і становлення сучасного світобачення” складається з трьох підрозділів.
У підрозділі 1.1. “Поліваріантність проблеми есхатології у філософському дискурсі розглянуто як релігійні, так і наукові інтерпретації есхатології. Зокрема виокремлено: суто апокаліптичні мотиви у есхатологічному вченні (С.Трубєцкой, М.Дебольський, Л.Тихомиров); індивідуальна есхатологія як потойбічне життя одиничної людської душі та всесвітня – як вчення про мету Космосу та історії (С.Аверінцев); зображення кінцевих доль світу як абсолютного характеру майбутнього, в якому відміняється будь-який дуалізм, і, яке в силу цієї абсолютності стає самим судом над історією та людиною (Є.Барабанов); співвідношення есхатології не тільки з передбаченням вселенських катастроф майбутнього, тим більше, що майбутнє – з точки зору сьогодення –завжди катастрофа, а і визначення її як комплекс уявлень про всечасний контекст історії, яка сама здатна розгортатись в трьох вимірах: минулому; теперішньому; майбутньому (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО ПІЗНАВАЛЬНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок